01. 08. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum otrzymują podręczniki od szkoły.
Należy kupić tylko podręczniki do religii. Wykaz podręczników do religii:  Wykaz podręczników

Podręczniki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych "0" kupują rodzice. Wykaz tutaj:  Wykaz podręczników

Wyprawka pierwszoklasisty:  Wyprawka

07. 07. 2017
PÓŁKOLONIE   2017
W pierwszym tygodniu wakacji letnich odbyły się w naszej szkole półkolonie - zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami profilaktyki uzależnień. W zajęciach wzięło udział 45 uczniów klas I-III oraz 45 uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Uczestnicy zajęć mieli zajęcia sportowe w hali, odwiedzili kościański basen oraz ściankę wspinaczkową w Wieży Ciśnień. Wszyscy byli na kąpielisku w Nowym Dębcu. Uczniowie klas I-III odwiedzili Nadleśnictwo w Racocie, gdzie odbyli zajęcia edukacyjne zakończone wspólnym ogniskiem. Byli w parku i na placu zabaw. Uczniowie z klas IV-VI wyjechali do parku linowego w Lesznie oraz pływali kajakami po kanale Obry - zajęcia zakończone pieczeniem kiełbasek na ognisku. Zajęcia prowadzili: Inga Kasprzak, Małgorzata Drozda, Aleksandra Spławska, Waldemar Wojtkowiak, Zbigniew Pawlak i Piotr Sołtysiak.  Zobacz więcej (Fot. Aleksandra Spławska i Waldemar Wojtkowiak)

07. 07. 2017
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Podsumowanie wyników uzyskanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie.
W zespole uczy się 765 uczniów, do oddziałów "0" uczęszcza 99 dzieci.
Średnia ocen zespołu 4,45 (w gimnazjum 4,17; w szkole podstawowej 4,73).
Uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu jest 344 (71 w gimnazjum i 273 w szkole podstawowej).
Wyniki egzaminów gimnazjalnych są wyższe od średniej kraju, województwa, powiatu i miasta.

Uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Mariana Koszewskiego uhonorowani tytułami "Wzorowy Uczeń":
III A III B III C
Magdalena Kowalczak - 5,28Anna Skrzypek - 5,78Marta Ławniczak - 5,72
Kacper Nowak - 5,11Łukasz Tomczak - 5,61Wiktoria Bąk - 5,61
Milena Frąckowiak - 5,06Jonasz Ławniczak - 5,39Miłosz Kiciński - 5,56
Tomasz Kaczmarek - 5,06Joanna Krzywosz - 5,11Patrycja Wita - 5,50
Klaudia Kaźmierczak - 5,06 Anna Chrzanowska - 5,17
Bartłomiej Woroch - 5,06 Maja Lemańska - 5,17
Hugo Kunc - 5,00 Julia Trąbka - 5,11

Nagrodę Dyrektora otrzymali: Bartłomiej Woroch za najwyższy wynik uzyskany z egzaminów gimnazjalnych i Miłosz Kiciński za reprezentowanie szkoły z sukcesami w największej liczbie konkursów.

Rodzice uczniów klas trzecich gimnazjum uhonorowani tytułem "Przyjaciel Szkoły": p. Izabela Heigelmann, p. Danuta Nowak, p. Iwona Żak, p. Monika Skrzypek, p. Tatiana Kubiak, p. Katarzyna Krzyżostaniak, p. Alicja Mania, p. Agata Rudawska.

Tytuły Sportowców Roku otrzymali: Zuzanna Ustasiak i Bruno Handke.

Uczniowie wyróżnieni za wzorowe reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych: Klaudia Kaźmierczak, Aleksandra Piecuch, Zuzanna Kuta, Marta Ławniczak, Adam Raich, Bartłomiej Woroch, Marcin Knychała, Marcin Kurowski, Adam Pogoda, Eryk Łopuszewski, Bruno Handke i Dawid Gabler.

Uczniowie wyróżnieni za "Najładniej prowadzony zeszyt przedmiotowy": Magdalena Kowalczak, Patrycja Wita i Natalia Maćkowska.

Uczniowie wyróżnieni za "Wzorową frekwencję" (nie opuścili ani jednego dnia): Matra Piecuch, Marcin Pawlikowski, Michał Maruszewski i Zuzanna Nowacka.

Uczniowie wyróżnieni za pracę w samorządzie szkolnym: Joanna Pawlak, Tomasz Kaczmarek, Oliwia Szczypior, Natalia Maćkowska, Klaudia Kaźmierczak, Adrianna Rudawska, Jonasz Ławniczak i Miłosz Kiciński.

Nagrodę Dyrektora za uzyskaną najwyższą średnią ocen z przedmiotów edukacyjnych w Szkole Podstawowej otrzymała Julia Hegyi.

Uczniowie wyróżnieni za "Najładniej prowadzony zeszyt przedmiotowy":
 - Klasy I SP: Maria Tylińska i Iga Nowak,
 - Klasy II SP: Lena Olbińska, Aleksander Prałat, Maria Jakubowicz, Nikola Kasperska i Lena Baumert,
 - Klasy III SP: Anna Tomyślak, Maja Walenciak, Paula Ruskowiak, Martyna Kram i Gabriela Kulmajer.
Uczniowie wyróżnieni za "Wzorową frekwencję" (nie opuścili ani jednego dnia):
 - Klasy I - III SP: Aleksandra Włodarczak, Maria Łukowiak, Liliana Nowaczyk, Patrycja Radoła, Dawid Krysiak, Franciszek Nowak, Mateusz Trybuś, Filip Jaśkowiak, Hanna Kościańska, Maja Józefowska, Konrad Marciniak, Sandra Kasperska, Jakub Brzozowski, Paula Ruskowiak, Krzysztof Krysiak, Gabriela Kulmajer, Angelika Patelka i Zuzanna Patelka,
 - Klasy IV - VI SP: Dominika Wach, Łukasz Maruszewski, Robert Lutomski, Filip Franek, Natalia Zawadzka, Aleksandra Czarnopyska, Mikołaj Kurasiak, Nikodem Kurasiak, Alicja Pawłowska, Wiktoria Siejek, Wiktor Hemmerling, Dominika Matuszewska, Karol Cieślak, Natalia Szymaniak, Julia Dominiczak i Zuzanna Papierz.

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół nr 4.  
Zobacz więcej
   

22. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W dniu dzisiejszym w ramach programu "Szkoła odkrywców talentów" uczniowie każdej klasy mieli szansę zaprezentować swoje talenty uczniowskie. Były krótkie przedstawienia, tańce, piosenki i mini koncerty na instrumentach muzycznych. Wypełniona sala oraz aplauz uczniów wskazywały na ogromne zainteresowanie i ciepłe przyjęcie.  Zobacz więcej

22. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Wspaniałymi wierszami, tańcami i piosenką wykonaną po angielsku, dziewczęta i chłopcy z Oddziałów Przedszkolnych "0" zakończyli rok szkolny 2016/2017. W krótkim przemówieniu p. dyr. Emilia Grajewska podziękował dzieciom, wychowawczyniom i rodzicom za wkład w rozwój ZS nr 4 w całym minionym roku. Rodzice, którzy najbardziej wyróżnili się w pomocy na rzecz szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Zobacz więcej

21. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek, 19 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie wykonali prace plastyczne pokazujące charakterystyczne dla danego państwa zakątki, budowle i postaci; na boisku szkolnym tańczyli w rytm muzyki z różnych stron świata. Młodzież miała też okazję sprawdzić się w roli poligloty uczestnicząc w konkursach językowych takich, jak: szukanie par słów angielsko-niemieckich, rozpoznawanie z jakiego języka pochodzą podane wyrazy, odpowiadanie na pytania dotyczące ciekawostek ze świata oraz rozwiązywanie krzyżówki po angielsku.
W klasach 1-3 SP dzieci tego dnia słuchały bajek w języku angielskim. Uczniów odwiedził też gość specjalny, pani Felicia Gajda mieszkająca na stałe w USA.  
Zobacz więcej

20. 06. 2017
UKS "Czwórka" KOŚCIAN w MONACHIUM
W dniach 15 - 18.06.2017 roku 15 zawodników UKS "Czwórka" Kościan rocznik 2006 wraz z trenerami wzięło udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Karlsfeld koło Monachium. Bazą zespołu był AO Hostel w Monachium. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: U-15, U-13 i U-11. Zespół UKS "Czwórka" rywalizował w najmłodszej kategorii w której wystąpiło 12 zespołów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów a trzeci zespół grał o miejsca 9-12.W rozgrywkach grupowych w pierwszym meczu "Czwórka" przegrała 1:0 z zespołem NK Poljskava ze Słoweni, w drugim meczu "Czwórka" pokonała TSV Eintracht Karlsfeld II z Niemiec 4:1, po bramkach Kamila Sikory - 2, Wojtka Ślotały i Nikodema Kurowskiego. Po zajęciu 2 miejsca w grupie zespół awansował do ćwierćfinału, w którym pokonał SC Schwarz- Weiss Bregenz z Austrii 3:0 a bramki zdobyli: Kamil Sikora, Wojtek Ślotała oraz Igor Lajszner. Półfinał to pojedynek z AP Stalowa Wola przegrany 3:0 - zespół ze Stalowej Woli został zwycięzcą w kategorii U-11. W ostatnim meczu, którego stawką było 3 miejsce UKS "Czwórka" pokonał K.F. Tirana z Albanii 1:0 a bramkę zdobył Kamil Sikora.
Poza udziałem w turnieju piłkarskim zawodnicy UKS "Czwórka" zwiedzili Monachium: Park Olimpijski ze Stadionem Olimpijskim, na którym odbyły się Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku, obejrzeli panoramę Monachium z punktu widokowego na wysokości 190m na wieży telewizyjnej, byli na Placu Mariackim.
Najważniejszym punktem programu dla młodych piłkarzy było zwiedzanie stadionu Allianz Arena na którym mecze rozgrywa Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim. Skład drużyny UKS "Czwórka" Kościan: Wojciech Domagała, Michał Filipowicz, Mikołaj Iwaszczuk, Nikodem Kurowski, Igor Lajszner, Miłosz Lurc, Igor Napierkowski, Filip Przybyła, Jacek Przygocki, Hubert Schwarz, Mikołaj Siejek, Kamil Sikora, Wojciech Ślotała, Piotr Wojciechowski, Igor Zeganowski oraz trenerzy Waldemar Wojtkowiak i Piotr Sołtysiak.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu firmy "Magik" państwa Anny i Piotra Domagała - serdecznie dziękujemy.  
Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

20. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Klasa Ib SP zdobyła I miejsce w kategorii klas I w XIV Rajdzie Malucha Koczury 2017. Uczniowie wzięli udział w konkursie krajoznawczym, rzutach do celu, rzutach podkową, konkursie siłowym oraz konkursie układania na czas z nakrętek.  Zobacz więcej (Fot. Anna Fikert)

19. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 23 czerwca 2017 roku uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017:
     8.00 - Gimnazjum,
   10.00 - Szkoła Podstawowa.

18. 06. 2017
B E Z P I E C Z N E   W A K A C J E   L E T N I E
Już od poniedziałku 26 czerwca 2017 r. rozpoczynają się wakacje letnie. Odpoczywajcie, bawcie się, zwiedzajcie, realizujcie swoje zainteresowania i marzenia, na które w okresie nauki brakuje czasu. Cieszcie się letnią aurą, a przede wszystkim spędzajcie wakacje bezpiecznie. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci wrócić do szkoły we wrześniu. BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE. Zobacz więcej

14. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W XVIII edycji Konkursu Literackiego "Młodych Piór" pt. "Śledztwo będzie dla nas rozrywką ..." organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną I miejsce zajął Filip Ługowski z kl. Vb, II miejsce: Hugo Zborowski z kl. Va i Julia Krzyżostaniak z kl. IA gim., III miejsce Miłosz Kiciński z kl. IIIC gim., wyróżnienia otrzymali: Alicja Flak z kl. VIc i Wiktoria Bąk z kl. IIIC gim. Konkurs patronatem objął Starosta Kościański Bernard Turski.

14. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
9 czerwca 2017 r. odbył się szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas szóstych. Konkurs obejmował zakres materiału z trzech lat nauki od klasy IV do VI. Uczniowie rozwiązywali zadania ze słuchu, leksykalne oraz gramatyczne. I miejsce zajął Patryk Baranowski z kl. VIb, II miejsce - Kamil Michalak z VIc, III miejsce zajęła Katarzyna Matyja z kl. VIc, IV miejsce przypadło Michałowi Michałowiczowi z kl. VIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

10. 06. 2017
FESTYN SZKOLNY 2017
W sobotę, mimo niepewnej pogody, blisko 800 osób uczestniczyło w tradycyjnym szkolnym festynie "Powitanie Lata". Były kabarety, przedstawienia, piosenki po polsku i angielsku, konkursy wiedzy i sprawnościowe, oraz malowanie twarzy. Były tańce i zabawy. Można było spróbować smacznych wypieków przygotowanych przez panie nauczycielki i rodziców naszych uczniów. Była kawa i napoje. Kto chciał mógł zbadać poziom cukru i zmierzyć ciśnienie. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek oraz popcorn.  Zobacz więcej

09. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj, w Miejskim Konkursie matematyczno-przyrodniczym dla uczniów klas 1-3 SP, II miejsce zdobyła Maria Skoracka z kl. 3c. III miejsce zajęła Julia Hordecka z kl. 3b Zobacz więcej (Fot. Barbara Karpińska-Kiszka)

08. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 8 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół nr 4 odbył się finał XIV edycji konkursu miejskiego "Najlepszy z najlepszych". Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Jak co roku, uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi zagadnień z różnych przedmiotów szkolnych. W tej edycji tytuł najlepszego z najlepszych przypadł Miłoszowi Kicińskiemu z klasy IIIc Zespołu Szkół nr 4. Otrzymał on statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Drugie miejsce zajął Antoni Zielonka z Zespołu Szkół nr 1, trzecie miejsce zdobył Kacper Nowak z Zespołu Szkół nr 4, czwarte miejsce przypadło w udziale Idze Pokładeckiej z Zespołu Szkół nr 2, piąte miejsce zajął Hugo Kunc z Zespołu Szkół nr 4. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Kościana. Pozostali finaliści dostali pamiątkowe dyplomy. Zobacz więcej

08. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 7 czerwca w Zespole Szkół nr 4 Samorząd Szkolny zorganizował po raz pierwszy "Dzień bańki mydlanej". W zabawie brało udział 150 dzieci - cztery grupy oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Każdy uczestnik zabawy otrzymał od samorządu zabawkę do puszczania baniek mydlanych. Dodatkowo na boisku ustawiono maszynę do robienia baniek, którą otrzymaliśmy od pana Dominika Wieszczeczyńskiego. W pewnym momencie nad boiskiem szkolnym pojawiły się tysiące kolorowych baniek różnej wielkości. Wszystkie dzieci z radością obserwowały lecące bańki, próbując je łapać i goniąc za nimi po boisku. Z uśmiechem na twarzy dzieci rywalizowały ze sobą w tworzeniu baniek, przyczyniając się do stworzenia niezwykłej atmosfery tego niecodziennego zjawiska, które miało miejsce w naszej szkole. Już dziś dzieci pytały o następne święto bańki. Oprócz zabawy z bańkami ogłoszono dla najmłodszych konkurs plastyczny pod hasłem: "Moje marzenia w bańce mydlanej". Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i mogą je podziwiać wszyscy uczniowie. Najciekawsze rysunki zostały wyróżnione i nagrodzone przez Samorząd Szkolny. Zobacz więcej

07. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W sobotę 3 czerwca 2017 r. w ramach prezentacji dziecięcych i młodzieżowych XXXI Dni Kościana naszą szkołę reprezentowali: Amelia Bossa, Natalia Ścigała, Grupa Przedszkolna ,,Misie'', klasa IIa, klasa IIId oraz zespół taneczny szkolnego koła PCK. W sumie wystąpiło 65 uczniów naszej szkoły, których przygotowały panie: Małgorzata Manujłow, Regina Szymkowiak, Katarzyna Nowak, Lucyna Bałut, Agnieszka Pawlak, Daria Kaczór oraz pan Maciej Zielonka. Zobacz film Zobacz więcej (Fot. Maciej Zielonka)

06. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Jakub Nurchis, uczeń klasy Ib szkoły podstawowej, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym "TORT MOICH MARZEŃ" w kategorii wiekowej do lat 6. Nagrodą był tort urodzinowy wykonany przez cukierników M.P. Walenciak, zgodnie z projektem plastycznym Kuby. Serdecznie gratulujemy! (Fot. Anna Fikert)

05. 06. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 1 czerwca tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Był to dzień kolorowy i radosny. Dzieci ubrały się w bardzo kolorowe stroje, które rozjaśniły ten miły dzień. Od Samorządu Szkolnego każdy uczeń otrzymał loda. Zobacz więcej (Fot. Natalia Maćkowska)

05. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek 30.05.2017 i środę 31.05.2017 roku w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego gimnazjów w siatkówce plażowej. W zawodach wystartowały dwie pary z Naszej Szkoły. We wtorek w rywalizacji chłopców para Adam Pogoda i Bruno Handke zajęła 7 miejsce spośród 11 startujących par. W środę w kategorii dziewcząt Weronika Hohensee oraz Zofia Zborowska spisały się dużo lepiej zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal. Gratulacje! (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

05. 06. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Klaudia Przewoźniak uczennica kl. Va została laureatką etapu wojewódzkiego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Gratulujemy!

02. 06. 2016
O G Ł O S Z E N I E
XXXI Dni Kościana zainaugurowane zostały uroczystą sesją Rady Miejskiej Kościana. Wykład inauguracyjny pod tytułem ,"Kapitał zagraniczny w Polsce. Blaski, cienie, kontrowersje" wygłosił, pochodzący z Kościana, znany politolog dr hab. Adam Szymaniak. W tym roku Kapituła Nagrody „Kościan Dziękuje” przyznała jedną nagrodę zasłużonej osobie, która wybitnie przyczyniła się do rozwoju miasta. Laureatem Nagrody - statuetki „Kościan Dziękuje” został prof. dr hab. Bogusław Polak - w dowód uznania za wybitny wkład w badania nad znaczeniem Kościana i jego mieszkańców w dziejach oręża polskiego.

Na uroczystej sesji Rady Miejskiej uczniowie naszej szkoły otrzymali Nagrody Burmistrza Miasta Kościana za osiągnięcia w nauce. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Przybyła z kl. VIc SP, Anna Skrzypek z kl. IIIb gim. oraz Bartłomiej Woroch z kl. IIIa gim.
Nagrody wręczono również laureatom konkursu Stowarzyszenia Oświatowego im. D. Chłapowskiego pt. "Generał Dezydery Chłapowski - życie i dzieło". Otrzymali je: Miłosz Kiciński z kl. IIIc gim. oraz Mikołaj Nowak z kl. IIc gim. 
Zobacz więcej

31. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Zarząd Powiatu Kościańskiego przyznał nagrody i wyróżnienia sportowcom i trenerom Ziemi Kościańskiej, którzy osiągnęli znaczące wyniki sportowe w 2016 roku. Wśród wyróżnionych byli Tymoteusz Walczak, Kamil Jankowiak, Emilia Capała, Tobiasz Dominiczak i Joanna Krzywosz uczniowie z naszego ZS nr 4. Wszyscy trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym SOKÓŁ Kościan.

31. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
30 maja 2017 r. na terenie Straży Pożarnej odbył się X Jubileuszowy Wielobój Sprawnościowy "Edukacja ku bezpieczeństwu powszechnemu". Naszą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna. Drużyna SP w składzie: Marta Grygier, Wiktoria Przybyła, Julia Hegyi, Jan Filipowicz, Olivier Buszkiewicz, Jakub Adamczak zajęła I miejsce. Opiekun: Irena Wysoczańska. Drużyna Gimnazjum również zajęła I miejsce. Uczniowie wystąpili w składzie: Klaudia Kaźmierczak, Marta Ławniczak, Joanna Krzywosz, Tomasz Kaczmarek, Adam Szczerbal, Szymon Kowalkowski. Opiekun: Barbara Bąk.
Ponadto zajęliśmy I miejsce w kategorii "Udzielanie pierwszej pomocy"(Fot. Barbara Bąk)

29. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
18 maja wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", zorganizowanym pod patronatem wydawnictwa "Bliżej Przedszkola".
Po śniadaniu przedszkolaki zgromadziły się na boisku za Zespołem Szkół nr 1 w Kościanie, gdzie otrzymały numery startowe i odśpiewały hymn imprezy "Sprintem do maratonu". Potem odbyły się różne konkurencje sportowe, a na zakończenie każdy mały biegacz pokonał dystans 100 metrów. Po biegu dzieci otrzymały pamiątkowe medale, przypinki i dyplomy. Tym sposobem przedszkolaki z ZS nr 4 w Kościanie dołączyły do grona małych maratończyków. BRAWO ZUCHY!
 Zobacz więcej (Fot. Panie z Oddziałów Przedszkolnych)

26. 05. 2017
U W A G A   P Ó Ł K O L O N I E
W pierwszym tygodniu wakacji letnich (26-30 czerwca) w szkole planowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne w formie półkolonii. W programie zajęć planowane są wyjścia na basen i ściankę wspinaczkową, do Nenufaru oraz wyjazdy na kąpielisko do Nowego Dębca, do Nadleśnictwa w Racocie oraz do parku linowego w Lesznie.
   - Zajęcia dla klas I-III Szkoły Podstawowej poprowadzą panie Inga Kasprzak, Aleksandra Spławska i Małgorzata Drozda. Liczba miejsc - 45.
   - Zajęcia dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum poprowadzą panowie Waldemar Wojtkowiak, Zbigniew Pawlak i Piotr Sołtysiak. Liczba miejsc 45.
Zapisy u prowadzących zajęcia do 10 czerwca.
W przypadku większej ilości zgłoszeń o kwalifikacji do udziału w zajęciach decydują prowadzący po konsultacji z wychowawcami klas.

26. 05. 2017
P OW I T A N I E   L A T A
Zespół Szkół nr 4 zaprasza na Festyn "Powitanie lata".
W programie:
- dmuchany zamek,
- występy taneczne i wokalne,
- stoisko PCK,
- fitness,
- przedstawienia teatralne,
- konkursy wiedzy i sprawnościowe,
- poczęstunek,
- inne atrakcje.

Sobota, 10 czerwca 2017 roku godz. 15.00 - 17.30. Boisko szkolne, w razie niepogody w hali sportowej.
Zapraszamy dzieci i dorosłych!
Organizatorzy: Zespół Szkół nr 4 w Kościanie.


Zobacz plakat

26. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski w Biegach Przełajowych dla Klaudii Przewoźniak!

W czwartek w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Prawo udziału w zawodach wywalczyły sobie sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 na dystansie 1000 metrów oraz uczennica II gimnazjum Zuzanna Ustasiak na dystansie 2000 m.
W biegu dziewcząt wspaniale spisała się Klaudia Przewoźniak, która w stawce 242 dziewcząt z całej Wielkopolski zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal (ostatni medal w zawodach wojewódzkich dla Naszej Szkoły zdobył Krzysztof Szymanowski w roku 2009, obecnie trener Klaudii). Pozostałe dziewczyny z rocznika również spisały się bardzo dobrze, co pozwoliło zająć Naszej drużynie znakomite 5 miejsce spośród 30 sklasyfikowanych szkół. Chłopcy z rocznika 2006 w klasyfikacji drużynowej zajęli 13 miejsce również wśród 30 szkół. Gratulacje!
Składy drużyn:
dziewczęta: Klaudia Przewoźniak, Weronika Bąk, Zuzanna Sołtysiak, Emilia Hegyi, Oliwia Czech, Wiktoria Pypla,
chłopcy: Jacek Przygocki, Hubert Schwarz, Kamil Jankowiak, Filip Przybyła, Piotr Ratajczak, Paweł Ratajczak.
 Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

26. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
26 maja 2017r. dwaj nasi gimnazjaliści odebrali nagrody w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. Uczestniczyli oni w XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas pierwszych gimnazjum, objętym honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, zajmując III miejsce - Jakub Wesołowski z kl. IC i VI miejsce - Bartosz Glinkowski z kl. IB. Gratulujemy! (Fot. Bogna Kaźmierczak)

26. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Bartłomiej Woroch, uczeń klasy IIIA gimnazjum zajął I miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas trzecich gimnazjum "Matematyka w zastosowaniach". Uzyskał maksymalną liczbę punktów pokonując wszystkich rywali. Gratulujemy!

26. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 25 maja na Boisku Orlik 2012 w Lesznie odbył się Finał Rejonu Leszczyńskiego Wielkopolskiego Turnieju Orlika w piłce nożnej Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyły reprezentacje sześciu szkół: SP 4 Kościan, SP 7 Leszno, SP 2 Wolsztyn, SP Bojanowo, SP Krobia, SP Krzycko Wielkie. Zespół Naszej Szkoły zremisował z SP Krobia 3:3 oraz wygrał z SP Krzycko Wielkie 2:1 i awansował do półfinału gdzie musiał uznać wyższość SP 2 Wolsztyn 2:0. Zespół SP 4 został sklasyfikowany na 3 miejscu potwierdzając tym samym przynależność do najlepszych piłkarskich szkół w rejonie leszczyńskim.
Drużyna SP 4 wystąpiła w składzie: Józef Frąckowiak, Michał Michałowicz, Mikołaj Wachowiak, Alan Rudawski, Jan Filipowicz, Jakub Adamczak, Oskar Wojciechowski, Karol Adamczak, opiekun Waldemar Wojtkowiak.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

24. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek, 23 maja 2017 r. uczniowie Naszej Szkoły zostali laureatami Powiatowego Konkursu "Życie i dzieło gen. Dezyderego Chłapowskiego". Miłosz Kiciński z kl. IIIC gim. zajął II miejsce, a Mikołaj Nowak z kl. IIC gim. był VI.

24. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie zaprasza na zebranie rodziców dzieci, które z dniem 01 września 2017 roku będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego "0". Podczas spotkania zostaną podpisane umowy na świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego.
Zebranie odbędzie się w poniedziałek 05 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w salach oddziałów przedszkolnych.

23. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 7 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 18.00 w sali nr 1.

23. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
VIII miejsce chłopców ze szkoły podstawowej w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym. (Fot. Piotr Sołtysiak)

22. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w hali sportowej w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w grach i zabawach klas I - III Szkół Podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowały klasy: IIa oraz IIId. Klasa IIa okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu. Klasa IIId walczyła bardzo dzielnie zajmując miejsce IV tuż za podium. Gratulacje dla obu klas. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

22. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 19 maja 2017 roku na Stadionie w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Gimnazjów. Jedyna reprezentantka Naszej Szkoły - Zuzanna Ustasiak z IIA Gimnazjum zajęła II miejsce w biegu na 600 metrów i awansowała do zawodów wojewódzkich. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

22. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
11 maja 2017 trzy uczennice reprezentowały Naszą Szkołę w Miejskim Konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Kościanie. Natalia Pieprzyk z kl. IIA gim. zajęła IV miejsce, Julia Szymanowska z kl. IIA gim. była VI, a Nina Langner z kl. IA gim. zajęła VII miejsce.

21. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
18 maja na Boisku Orlik 2012 w Krzywiniu odbył się Finał Powiatu Kościańskiego Wielkopolskiego Turnieju Orlika w piłce nożnej Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyły reprezentacje czterech szkół: SP 4 Kościan, SP 2 Kościan, SP Lubiń, SP Krzywiń. Zespół Naszej Szkoły wygrał wszystkie spotkania (6:1 z SP2, 1:0 z SP Krzywiń, 6:1 z SP Lubiń) zostając w ten sposób Mistrzem Powiatu i awansował do Finału Rejonowego w Lesznie.
Drużyna SP 4 wystąpiła w składzie: Józef Frąckowiak, Michał Michałowicz, Mikołaj Wachowiak, Alan Rudawski, Jan Filipowicz, Jakub Adamczak, Oskar Wojciechowski, Jakub Ruskowiak, Karol Adamczak, Tobiasz Dominiczak, opiekun Waldemar Wojtkowiak.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

20. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie klasy VIc wzięli udział w powiatowym konkursie na komiks w ramach projektu "Dwie strony sieci" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kościanie. Uczniowie Miłosz Wierzejewski i Filip Lewandowski zajęli II miejsce w tym konkursie. Gratulujemy! (Fot. Radosław Nowak)

17. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce Miłosza Kicińskiego w konkursie literackim zorganizowanym z okazji "Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie.

16. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
12 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Jerce odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny "Nasz region w matematyce" dla klas V. Naszą szkołę reprezentowali: Alan Szmatuła z klasy Vc oraz Paula Mikołajczak z klasy Vd. Oboje zaprezentowali się bardzo dobrze, a Alan Szmatuła zajął I miejsce.

15. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 11.05.2017 roku w Starym Bojanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego gimnazjów w siatkówce plażowej. W zawodach wystartowały dwie pary z Naszej Szkoły. Obie spisały się bardzo dobrze. W kategorii dziewcząt Weronika Hohensee oraz Zofia Zborowska zajęły drugie miejsce przegrywając po zaciętym meczu z Gimnazjum nr 2 w Kościanie. W kategorii chłopców Adam Pogoda i Bruno Handke również zajęli drugie miejsce, ulegając w meczu finałowym gospodarzom z Gimnazjum w Starym Bojanowie.
Obie pary uzyskały awans do finałów rejonowych, które odbędą się na końcu maja w Gostyniu.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

15. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek, 15 maja, uczniowie klasy Ib szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez ratownika medycznego z firmy TB Service+.  Zobacz więcej (Fot. Anna Fikert)

15. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek, 15 maja, na stadionie hipicznym w Racocie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjów w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 6 sześcioosobowych drużyn w kategoriach roczników 2006 chłopców i dziewcząt, 2004-2005 chłopców i dziewcząt oraz gimnazjów chłopców i dziewcząt. Najlepiej spisały się reprezentacje roczników 2006, zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.
Składy drużyn rocznika 2006:
- Dziewczęta: Klaudia Przewoźniak, Weronika Bąk, Zuzanna Sołtysiak, Emilia Hegyi, Oliwia Czech, Wiktoria Pypla.
- Chłopcy: Jacek Przygocki, Hubert Schwarz, Kamil Jankowiak, Filip Przybyła, Piotr Ratajczak, Paweł Ratajczak.
Najlepsze miejsca indywidualnie zajęli:
   I miejsca - Klaudia Przewoźniak i Paweł Ratajczak,
   II miejsca - Weronika Bąk, Kamil Jankowiak, Zuzanna Ustasiak,
   III miejsca - Zuzanna Sołtysiak i Hubert Schwarz.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

15. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
11 maja 2017r. w Starych Oborzyskach, odbył się Miejsko-Gminny Konkurs pt. "Papież z dalekiej Polski". Jak co roku po eliminacjach szkolnych pojechały z naszej szkoły trzy osoby: Oliwia Cwojdzińska z kl. Vc, Maja Nowak z kl. Vd oraz Klaudia Przewoźniak z kl. Va, która w konkursie zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy. (Fot. Brygida Józefowska)

14. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 13 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap ponadwojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt. "Ptaki Polski". Organizatorami konkursu było Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" oraz Klub Przyrodników. Uczestnicy (40 uczniów) najpierw napisali test, na podstawie którego wyłoniono dziesiątkę finalistów. Wśród najlepszych znalazła się uczennica Naszej Szkoły Joanna Ostant z kl. IIB gim. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

11. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zamieszkali w obwodzie szkoły od 1 września 2017 r. będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie, ul. 27 Stycznia 1; 64-000 Kościan.  Wykaz ulic należących do obwodu szkoły.

10. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Pierwsze miejsce chłopców ze szkoły podstawowej w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w czwórboju lekkoatletycznym. (Fot. Piotr Sołtysiak)

10. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" wyróżnienia otrzymali uczniowie szkoły podstawowej: Antoni Postaremczak IId, Tosia Wojciechowska IIIc, Maria Olejniczak IIIb, Oliwier Kaźmierczak IIIa, Nadia Gronostaj IIIb, Borys Wojciechowski IIIa, Alicja Mocek IVc, Martyna Bąkowska IVc, Alan Szmatuła Vc. Gratulujemy!

09. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 9 maja 2017 w Zespole Szkół nr 2 odbył się III Powiatowy Konkurs Teologiczny o tytuł Mistrza Teologii. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Kiciński z kl. IIIC gim, który zajął III miejsce oraz Szymon Włodarczak z kl. IA gim. Serdecznie gratulujemy! (Fot. Iwona Pieprzyk)

08. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 5 maja 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczny "Z Biologią za Pan Brat". Tematem przewodnim tegorocznej edycji była botanika. Uczniowie naszej szkoły: Zofia Przybylska i Miłosz Kiciński zajęli IV i V miejsce, uzyskując wyróżnienia. Gratulujemy!

05. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój ulubiony przyjaciel książkowy i ja"
  - w kategorii klas I-III:   I m. Lena Baumert z kl. IIe, wyróżnienie Maria Tylińska z kl. Ia,
  - w kategorii klas IV-VI:   III m. Bruno Galas z kl. VIc, wyróżnienia: Julia Hegyi, Maria Pacholczyk, Oliwia Szymanowska oraz Wiktoria Walenciak - wszystkie z kl. VIc.

04. 05. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W środę, 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ekologiczny "SOS dla Ziemi".
Antonina Wojciechowska - uczennica naszej szkoły - zajęła III miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!!!
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas trzecich szkół z Bonikowa, Kokorzyna, Racotu, Starego Lubosza, ZS nr 1 z Kościana, ZS nr 4 z Kościana oraz Starych Oborzysk. Naszą szkolę reprezentowały: Marianna Mazur z kl. IIIb, Antonina Wojciechowska z kl. IIIc oraz Aleksandra Żołędziewska z kl. IIIc.
 Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

27. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie klas szóstych naszej szkoły: Elwira Jaroszewicz, Natan Antkowiak i Oskar Wojciechowski zajęli I miejsce w Konkursie Przyrodniczym "Turniej Wiedzy o Ziemi" organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Kościanie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy! (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

25. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki. Z tej okazji Samorząd Szkolny ZS4 w Kościanie zorganizował na terenie szkoły akcję czytania książek. Gimnazjaliści prezentowali wybrane fragmenty książek swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I - III szkoły podstawowej oraz z oddziałów przedszkolnych. Lektura ulubionych fragmentów utworów literackich połączona była z krótką rozmową na temat tego, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma czytanie książek. (Fot. Natalia Maćkowska)

25. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Kamil Michalak zajął V m. w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Jestem Mistrzem Matematyki". Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie.

24. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn w kategorii Szkół Podstawowych. Uczestnicy musieli pokonać wymagający tor przeszkód, rozwiązać test oraz wykonać zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespół Naszej Szkoły w składzie: Nikola Chróst Vlc, Elwira Jaroszewicz Vlc, Igor Napierkowski Va, Filip Lewandowski Vc zdobył III miejsce. Gratulujemy! (Fot. Edyta Szymanowska)

22. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego "Ptaki Polski" organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra". Naszą szkołę reprezentowała Joanna Ostant z kl. IIb gim., która zakwalifikowała się do etapu ponadwojewódzkiego. Gratulujemy! (Fot. Edyta Syzmanowska)

22. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Pochmurna pogoda i silny wiatr nie zniechęciły uczestników 62 Turystycznej Wiosny na Ziemi Kościańskiej im. Leszka Michalczaka z metą w Krzywiniu. W rajdzie wzięło udział 225 uczestniów w tym 30 nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Trasa 6,5 km pieszego rajdu wiodła zielonym szlakiem rowerowym z Jerki przez Rutki do Krzywinia. Pięciu uczestników wraz z opiekunem p. Zbigniewem Pawlakiem pokonało trasę rowerami. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę przygotowaną i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie.  Zobacz więcej

19. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 19 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie odbył się Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla klas II - III edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Olejniczak z kl. IIIb, która zdobyła "Srebrne Pióro" oraz wyróżnieni Jan Zakrzewski z kl. IId, Hanna Kościańska z kl. IIIa. i Julia Hordecka z kl. IIIb. Gratulujemy!

18. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 13 kwietnia br. w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbył się XV Wielkanocny Turniej Ziemi Kościańskiej w piłce nożnej chłopców klas IV Szkół Podstawowych Miasta Kościana i Gminy Kościan.
W turnieju uczestniczyły reprezentacje 8 Szkół Podstawowych – 4 z terenu miasta Kościana i 4 z terenu Gminy Kościan. Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Kościana Michał Jurga, a puchary i nagrody uczestnikom wręczał Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła.
Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie w składzie: Mikołaj Siejek, Igor Napierkowski, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Jacek Przygocki, Kamil Sikora, Kamil Żeganowski, Hubert Schwarz, Filip Przybyła, opiekun Waldemar Wojtkowiak. Drugie miejsce – Szkoła Podstawowa z Racotu, a trzecie - druga drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie w składzie: Mateusz Klaba, Tomasz Zegar, Michał Filipowicz, Jakub Korbik, Sergiusz Kowalczyk, Kacper Kubiak, Albert Smoczyk, Paweł Ratajczak, Jacek Napierkowski – opiekun Waldemar Wojtkowiak.
Królem Strzelców turnieju został Albert Smoczyk - z SP 4 Kościan - zdobywca 8 bramek, Najlepszym Bramkarzem okazał się Maciej Łukaszewski z SP Lubosz, a Najlepszym Zawodnikiem turnieju został Kamil Sikora - reprezentant SP 4 Kościan.
 Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

13. 04. 2017
W I E L K A N O C   2 0 1 7
 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi
oraz Wesołego Alleluja!

11. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Informacje na temat rekrutacji dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018 w zakładce REKRUTACJA 2017/2018. Zobacz więcej

11. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W ósmej edycji powiatowego konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną wzięło udział 640 uczestników. Jego celem jest popularyzacja tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek oraz dyplom. Nagrody z rąk Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego oraz Wicestarosty Stefana Stachowiaka odebrali zwycięzcy i wyróżnieni. O część artystyczną zadbał zespół Semplicze z Lubinia.
Wśród nagrodzonych byli także uczniowie naszej szkoły:
klasy I-III: I m. zajęła Olga Walińska, II m. Nikola Frąckowiak i Nina Jaszkiewicz,
klasy IV-VI: wyróżnienia otrzymali Alicja Mocek i Paula Białożyt.
 Zobacz więcej (Fot. Brygida Józefowska)

11. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj na Boisku Orlik 2012 na Osiedlu Konstytucji 3 Maja w Kościanie odbył się pierwszy etap Wielkopolskiego Turnieju Orlika w piłce nożnej Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyły reprezentacje czterech kościańskich szkół. Zespół Naszej Szkoły wygrał wszystkie spotkania (3:1 z SP2, 9:1 z SP1, 6:1 z SP3) i awansował do dalszej fazy rozgrywek.
Drużyna SP 4 wystąpiła w składzie: Józef Frąckowiak, Michał Michałowicz, Mikołaj Wachowiak, Alan Rudawski, Jan Filipowicz, Jakub Adamczak, Oskar Wojciechowski, Jakub Ruskowiak, Kacper Adamczak, Jakub Adamczak, Tobiasz Dominiczak. Opiekun Waldemar Wojtkowiak
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

10. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Pierwsze miejsce chłopców ze szkoły podstawowej w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. (Fot. Piotr Sołtysiak)

10. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W dniach 5 - 9 kwietnia w miejscowości Cluj-Napoka w Rumunii odbyły się IX Mistrzostwa Europy w Karate WUKF. Wzięło w nich udział 1821 zawodników z 26 krajów. W kadrze Polski znalazło się pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, trenujących w Klubie Karate GOTTSU Kościan. Do stolicy Transylwanii pojechali: Katarzyna Posała, Maja Olszewska, Joanna Smętkowska, Alan Szmatuła i Franciszek Olszewski.
Zawody zostały rozegrane w nowoczesnej sali widowiskowo-sportowej Polyvalent Hall mogącej pomieścić 10 000 widzów. Podopieczni trenera Maurycego Wawrzyniaka stoczyli szereg niezwykle emocjonujących walk z zawodnikami z całej Europy. Joanna Smętkowska zdobyła brązowy medal w kumite indywidualnym Shobu Nihon dziewcząt 11-12 lat przegrywając w półfinale jednym punktem ze zdobywczynią złotego medalu zawodniczką z Rumunii. Natomiast Maja Olszewska zajęła wraz z zawodniczkami DRAGON Środa Wlkp. trzecie miejsce w kumite drużynowym Shobu Nihon dziewcząt do 11 lat.
 Zobacz więcej (Fot. Michał Smętkowski)

10. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 7 kwietnia w Gimnazjum w Racocie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu "Igrzyska Olimpijskie w Matematyce". Szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Zuzanna Nowacka, Wiktoria Wieszczeczyńska oraz Bartosz Węgierski. Nasz zespół zajął IV miejsce.

08. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W sobotę na hipodromie stadniny koni w Racocie odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe, które zainaugurowały obchody Dni Olimpijczyka. Tradycyjnie biegi rozpoczął ceremoniał olimpijski. Na maszty wciągnięte zostały flagi: olimpijska i szkolnych zespołów sportowych oraz zapalono znicz. Biegom przyglądali się i wręczali nagrody zwycięzcom przedstawiciele samorządu Gminy i Miasta Kościan.
Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy także medale i nagrody. Zawody zakończył wspólny bieg zaproszonych gości oraz młodzieży na dystansie ok. 1 km.
Wśród uczestników była również ponad trzydziestoosobowa reprezentacja Zespołu Szkół nr 4.
Najlepsze miejsca spośród uczniów naszej szkoły zajęli:
   Rocznik 2006 i młodsi: 1 m. - Klaudia Przewoźniak, 2 m. - Zuzanna Sołtysiak, 3 m. - Emilia Hegyi, 4 m.- Weronika Bąk, 7 m. - Oliwia Czech, 9 m. - Wiktoria Pypla,
   Rocznik 2004: 8 m. - Filip Lewandowski,
   Rocznik 2003: 5 m. - Kamila Kaczmarek,
   Rocznik 2002: 3 m. - Zuzanna Ustasiak,
   Rocznik 2001: 8 m. - Klaudia Przedwojska, 10 m. - Julia Trąbka.
 Zobacz więcej

06. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
05 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Starym Luboszu odbył się konkurs geograficzny dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej pt. "Znamy wszystkie stolice świata". Uczniowie musieli uzupełnić 50 nazw stolic lub państw świata w czasie 30 minut. III miejsce zajęła Julia Hegyi z klasy VIc, wyróżnienia uzyskali: Wiktoria Walenciak z klasy VIc i Filip Przybyła z klasy IVb. Gratulujemy!

05. 04. 2017
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców z gimnazjum w Mistrzostwach Miasta Kościana w unihokeju.

03. 04. 2017
W A L K A   Z   B Y K A M I
Dzisiaj, 3 kwietnia 2017 r. odbył się XXIII Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Kościańskiego. Udział wzięło 38 uczniów z 14 szkół. W dyktandzie można było zrobić ponad 125 błędów.
Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła Marianna Nadzieja - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie, która dyktando napisała bezbłędnie.
Pozostali laureaci:
    - II m. - Jakub Bręczewski - Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu,
    - III m. - Mateusz Stanisławski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie,
    - IV m. - Wiktoria Walenciak - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie,
    - V m. - Aleksandra Michalska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie,
    - VI m. - Jagoda Nowicka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody: słowniki, słuchawki, pendrive'y. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom, słownik i słodki upominek.
Nagrody ufundowali: Gmina Miejska Kościan, Urząd Miejski Kościana, Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miasta i Gminy Krzywiń oraz Urząd Miasta i Gminy Czempiń.  
Zobacz foto  Zobacz dyktando

29. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w unihokeju chłopców szkół podstawowych. (Fot. Piotr Sołtysiak)

28. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce Heleny Zawadzkiej w miejskim etapie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" dla dzieci i młodzieży. Konkurs organizuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju. (Fot. koscian.pl)

25. 03. 2017
D R Z W I   O T W A R T E   2 0 1 7
Dzisiaj na "Drzwi otwarte" bardzo licznie przybyli rodzice i dzieci, które od 01 września 2017 r. podejmą naukę w klasie pierwszej lub będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego "0". Informacji udzielały dyr. p. Emilia Grajewska, wicedyr. p. Hanna Konieczna, wicedyr. p. Lucyna Napierała i panie z edukacji wczesnoszkolnej. Zobacz więcej

24. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
22 kwietnia 2017 roku odbędzie się 62 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej im. Leszka Michalczaka z metą w Krzywiniu. Regulamin rajdu

22. 03. 2017
J E M   I   Ż Y J Ę   Z D R O W O
Dzisiaj po raz kolejny szkolne koło PCK pod opieką pani Reginy Szymkowiak zorganizowało happening promujący zdrowy styl życia, tym razem pod hasłem "Jem i żyję zdrowo". Podczas przerw uczniowie i pracownicy naszej szkoły mogli spróbować sałatek owocowych i warzywnych, jogurtów z dodatkami, batonów i wafli ryżowych z ziarnami, soków owocowych i sernika dietetycznego, placka drożdżowego z owocami oraz ciasta marchewkowego z cukierni Pana Adriana Tycnera. Było smacznie i kolorowo. Pogoda dopisała, więc na boisku szkolnym na wszystkich przerwach do 12.45 uczniowie ćwiczyli fitness. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w akcję, zakupując produkty lub częściowo finansując zakup ciast. Zobacz więcej

21. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Informacje na temat rekrutacji dzieci do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018 w zakładce REKRUTACJA 2017/2018. Zobacz więcej

21. 03. 2017
W I O S N A   2 0 1 7
Dzisiaj w barwach żółto-zielonych powitaliśmy w naszej szkole Panią Wiosnę. Wraz z nią można zaobserwować wiele zmian i ciekawych zjawisk, które zachodzą w przyrodzie. Świat zaczyna budzić się z zimowego snu. Śnieg znika z trawników, pojawiają się pierwsze kwiaty, ptaki wesoło śpiewają, budują gniazda, zwierzęta opuszczają swoje zimowe schrony. Liczymy, że zawita na dobre i zacznie nas rozpieszczać promieniami słonecznymi oraz ciepłym podmuchem zefirka.  Zobacz więcej

20. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Bartek Woroch został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów. Gratulujemy!

20. 03. 2017
D Z I E Ń   O T W A R T Y
ENTER

19. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Pierwsze miejsce chłopców ze szkoły podstawowej w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w piłce siatkowej. (Fot. Piotr Sołtysiak)

18. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 17 marca odbył się powiatowy konkurs "Młodzież zapobiega pożarom". Wśród uczniów gimnazjum drugie miejsce zajął Miłosz Kiciński z klasy IIIC. W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce zajął Antoni Skrzypczak z klasy VIc. Zobacz więcej (Fot. Patrycja Strzelczyk, Starostwo Powiatowe w Kościanie)

15. 03. 2017
O D Y S E J A   U M Y S Ł U
Uczniowie naszej szkoły - Joanna Smoczyk z Ia gim. i Bartosz Glinkowski z Ib gim. razem z trojgiem uczniów innych kościańskich szkół Olafem Rydzewskim, Wiktorem Grosy i Mikołajem Sałackim tworzą drużynę Odysei Umysłu.
Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Podczas Eliminacji Regionalnych, które odbyły się w niedzielę, 5 marca na Politechnice Poznańskiej młodzi mieszkańcy Kościana zachwycili konkursowe jury niewyobrażalną kreatywnością. Otrzymali prestiżową nagrodę Ranatra Fusca - najwyższy zaszczyt w Odysei Umysłu. Przyznawana jest zespołom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością. Nasza drużyna skonstruowała i zaprogramowała trzy pojazdy wykorzystując skomplikowane napędy. W dniach 31 marca-2 kwietnia kościaniacy będą reprezentować region (woj. wielkopolskie, zachodniopomorskie i lubuskie) w Finale Ogólnopolskim w Gdyni. Będą walczyć o udział w Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 (Fot. Paweł Sałacki)

14. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce dziewcząt ze szkoły podstawowej na Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w piłce siatkowej. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Bąk, Marta Grygier, Nel Kunc, Wiktoria Lajszner, Olga Pawłowska, Wiktoria Przybyła, Nina Ryszkowska, Aleksandra Spławska, Zuzanna Sołtysiak, Maja Szczepaniak. Opiekun: Barbara Bąk. (Fot. Barbara Bąk)

10. 03. 2017
M U Z Y K A D Ł O
9 marca 2017 r. podczas dużej przerwy odbyły się muzyczne prezentacje w ramach projektu artystycznego "Muzykadło". Jako pierwsza wystąpiła Gabrysia Pawlaczyk z klasy Vc, która zagrała na kubku utwór "Cups" Anny Kendrick. Następnie uczniowie klas piątych zaśpiewali piosenkę "Życie jak poemat" Szymona Wydry. Piątoklasistom pomagał dziewczęcy zespół wokalny z klas IIb i IIIb gimnazjum, a solo taneczne wykonała Ola Ratajczak z IIa gim. (MZ) Zobacz więcej (Fot. Natalia Maćkowska)

08. 03. 2017
B I A Ł A   S Z K O Ł A - Zieleniec 2017
W dniach 01 - 04.03.2017 roku 22 uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunem Waldemarem Wojtkowiakiem wzięło udział w zajęciach "Białej Szkoły" na stokach narciarskich Zieleńca. Bazą wypadową grupy był Ośrodek Wczasów Dziecięcych Green Rest w Dusznikach Zdroju. Uczestnicy wyjazdu przez trzy dni doskonalili umiejętności narciarskie na stokach Zieleńca pod okiem instruktorów narciarstwa, którymi byli: Tomasz Jąder, Marcin Bernard i Jarosław Smoczyk. Uczniowie spacerowali po parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju, wzięli udział w zajęciach z bowlingu oraz regenerowali siły na basenie w Kudowie Zdroju. Zwieńczeniem wyjazdu był udział wszystkich uczniów w XV Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Najlepiej spisali się Wiktoria Przybyła z VIc i Jacek Przygocki z Va, którzy zostali Mistrzami Powiatu w swoich kategoriach wiekowych. Dodatkowo Wiktoria Przybyła zwyciężyła w kategorii Open i została najszybszą narciarką Powiatu Kościańskiego.
Wyniki uczniów naszej szkoły w swoich kategoriach wiekowych w narciarstwie klasycznym:
   I m. - Wiktoria Przybyła VIc, Jacek Przygocki Va, Anika Ciszak-Kaźmierska IIIc;
   II m. - Michalina Łakoma IIc gim., Jakub Wesołowski IIc gim., Michał Michałowicz VIa, Bartek Wesołowski Ia, Wojtek Przygocki II;
   III m. - Zuzanna Ustasiak IIa gim;
   IV m. - Bruno Galas VIc;
   V m. - Maja Olszewska IVa;
   VI m. - Franek Olszewski I, Jan Łakomy IIa.
Wyniki uczniów naszej szkoły w swoich kategoriach wiekowych w snowboardzie:
   I m. - Wiktoria Przybła VIc;
   II m. - Weronika Hohensee IIa gim., Filip Przybyła i Łukasz Maruszewski;
   III m. - Antoni Gryszczyński, Jakub Hohensee IIa gim.
 Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

08. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Klaudia Przewoźniak uczennica kl. Va została laureatką etapu powiatowego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

08. 03. 2017
D Z I E Ń   K O B I E T
ENTER

07. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce Martyny Wechty z kl. Vb, II miejsce Kingi Nowak z kl. Va, wyróżnienia dla Patryka Baranowskiego z kl. VIb i Michała Michałowicza z kl. VIa w Powiatowym Konkursie "How do you spell it?". Konkurs odbył się 28.02.2017 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. (Fot. Aldona Sobiech)
 

06. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
25 lutego 2017 r. w Warszawie odbył się finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Sophie Wendel - uczennica klasy IIb Gimnazjum nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie została jego finalistką. Opiekunem była nauczycielka języka niemieckiego p. Hanna Kaczmarek.
Konkurs zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Ambasady Niemiec przy współudziale Goethe Institut w Warszawie.
 (Fot. Hanna Kaczmarek)

03. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
III miejsce chłopców w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce koszykowej szkół podstawowych. (Fot. Piotr Sołtysiak)

02. 03. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj pierwszoklasistów odwiedziła pani Magda - leśnik oraz stażystka z Nadleśnictwa Kościan. Nasi goście przypomnieli dzieciom o zwyczajach oraz potrzebach leśnych zwierząt i ptaków. W podtrzymywaniu dziecięcej uwagi pomagały paniom różne ilustracje, obrazki, eksponaty i naturalne okazy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki przyrodnicze, miały też możliwość zadawania pytań. (Fot. Anna Fikert)

28. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV "Co dwie głowy to nie jedna".
W konkursie udział wzięło 19 dwuosobowych zespołów z 19 szkół z powiatu kościańskiego. Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Kościańskiego, Burmistrz Miasta Kościan, Wójt Gminy Kościan, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, Burmistrz Miasta Śmigiel, Burmistrz Gminy Czempiń oraz Rada Rodziców i Spółdzielnia Uczniowska przy Zespole Szkół nr 4 w Kościanie.
Każdy dwuosobowy zespół brał udział w dwóch etapach konkursu. W trakcie pierwszej części każda para miała do wykonania 7 zadań: rozwiązać logogryf, ułożyć tangram, wyszukać intruza, wypełnić uzupełniankę matematyczną, uzupełnić przysłowia z liczebnikami, rozwiązać zagadki matematyczne, uzupełnić kwadrat magiczny. Następna część to test z 15 zadaniami zamkniętymi rozwiązywany w określonym czasie.
Wyniki konkursu:
     I miejsce: Weronika Horla i Tymoteusz Walczak z Zespół Szkół nr 4 w Kościanie;
     II miejsce: Bartosz Waldhelm i Piotr Proch z Zespołu Szkół nr 2 w Kościanie;
     III miejsce: Nadia Kasińska i Jędrzej Chrastek ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach;
     IV miejsce: Maja Nowaczyk i Adam Jankowski z Zespołu Szkół w Bieżyniu;
     V miejsce: Kamil Halaburda i Jeremiasz Majorek z Zespołu Szkół w Jerce;
     VI miejsce: Jagoda Polcyn i Bartosz Matuszewski z Zespołu Szkół nr 3 w Kościanie.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Niklas, Bogna Kaźmierczak, Jolanta Jąder, Izabela Czarnecka oraz Elżbieta Kucner. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem tak ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Konkurs był rywalizacją, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą.
 Zobacz zadania (wersja pdf),  Zobacz zdjęcia

28. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W konkursie "Mój las" organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Lesznie wyróżnienia otrzymały: Julia Jędrzejczak z kl. IId SP, Kinga Nowak z kl. Va SP oraz Roksana Jaroszewska z kl. IC gim.

27. 02. 2017
UKS "Czwórka" Wicemistrzem Okręgu Leszczyńskiego
W niedzielę 26 lutego w Hali w Poniecu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Leszczyńskiego w piłce nożnej Orlików. W turnieju wystartowało 8 najlepszych drużyn z Ligi Orlików OZPN Leszno. Była wśród nich drużyna naszej szkoły. W grupie eliminacyjnej reprezentacja "Czwórki" wygrała 1:0 z Football Academy II Leszno, 2:0 z Piastem Poniec oraz przegrała 0:2 z Dąbroczanką Pępowo. W meczu półfinałowym drużyna UKS "Czwórka" pokonała zwycięzcę drugiej grupy - Kanię Gostyń 2:1. W wielkim finale rywalem była drużyna Dąbroczanki Pępowo, która po raz drugi pokonała reprezentantów "Czwórki", tym razem 2:1.
Brawo dla drużyny Orlików UKS "Czwórka" Kościan rocznik 2006, która wystąpiła w składzie: Mikołaj Siejek, Igor Napierkowski, Igor Lajszner, Hubert Schwarz, Mikołaj Iwaszczuk, Nikodem Kurowski, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Filip Przybyła, Wojciech Ślotała, trener Waldemar Wojtkowiak.
Dziewięciu zawodników to uczniowie klas IV i V naszej szkoły.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

27. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Pierwsze miejsce chłopców ze szkoły podstawowej w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce siatkowej. Drużyna awansowała tym samym do mistrzostw powiatu. (Fot. Piotr Sołtysiak)

23. 02. 2017
Z I M A   W   P O E Z J I
Pod takim hasłem odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III SP. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wszyscy pięknie recytowali przygotowane przez siebie wiersze. Poziom był bardzo wyrównany, więc komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie - komu przyznać wyróżnienie?

Laureatami zostali:
- w kategorii klas pierwszych - Nadia Pokrzywniak kl. Ib, Aleksandra Włodarczak kl. Ia, Helena Zawadzka kl. Ia
- w kategorii klas drugich - Gabriela Korsak kl. IIa, Nikola Frąckowiak kl. IIc, Filip Jaśkowiak kl. IId
- w kategorii klas trzecich - Matylda Matuszczak kl. IIIe, Grzegorz Kaźmierczak kl. IIId, Agata Tęcza kl. IIIc
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pozostali nagrody pocieszenia, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i słodycze. Wszystkim dzieciom serdecznie GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
 (Fot. Małgorzata Drozda)
 

23. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościanie podziękował wszystkim szkołom uczestniczącym w 2016 roku w zbiórce groszaków o nominałach 1, 2, 5 groszy.
Z zebranej kwoty 4514,99 zł. zakupiono Wyprawki dla Żaka, które zostały wręczone uczniom z ZS w Krzywiniu i ZS nr 4 w Kościanie oraz sfinansowano półkolonie uczniom ZS im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Wszystkie środki zostały wydatkowane na terenie Powiatu Kościańskiego.
II miejsce w tej zbiórce zajął nasz ZS nr 4.

23. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych nasza szkoła zajęła I miejsce awansując tym samym do mistrzostw powiatu.
Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Bąk, Marta Grygier, Nel Kunc, Wiktoria Lajszner, Olga Pawłowska, Wiktoria Przybyła, Nina Ryszkowska, Aleksandra Spławska, Maja Szczepaniak. Opiekun: Barbara Bąk.
 (Fot. Barbara Bąk)

21. 02. 2017
Bal karnawałowy klas III
W karnawale to są bale!
Dzień zapowiadał się niezwykle już od rana. Uczniowie na przerwach rozmawiali przede wszystkim o długo oczekiwanym BALU KARNAWAŁOWYM. W godzinach popołudniowych szkolny korytarz zmienił się w salę balową, a po szkole przemykali uczniowie w niecodziennych kreacjach. Nie mogło zabraknąć m.in.: księżniczki, kowboja, sportowca, piłkarza, zorro, żołnierza, baletnicy, wróżki, czarownicy, rycerza, policjantki, kotka, a także panny młodej. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, a uczestnicy chętnie odśpiewali tegoroczne muzyczne hity. Podczas krótkich przerw pyszne przekąski pomogły w regeneracji sił. Tegoroczny bal przeszedł tanecznym krokiem do historii. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się - serdecznie dziękujemy!
 Zobacz więcej (Fot. Katarzyna Kasztelan)

21. 02. 2017
"MasterChef Junior"
Olivia Tomaszewska - uczennica klasy Vd szkoły podstawowej znalazła się w gronie 14 najbardziej utalentowanych małych kucharzy z całego kraju. Kuchnia "MasterChefa Juniora" to spełnienie marzeń wielu dzieci! W programie Olivia urzekła jurorów swoim popisowym daniem, a mianowicie makaronem tagiatelle z sosem śmietanowo - grzybowym. Trzymamy za Olivkę kciuki w dalszej części programu. Gratulujemy i życzymy wielu kulinarnych sukcesów!.

21. 02. 2017
U W A G A !
W sobotę 4.03.2017 r. Szkoła organizuje wyjazd na Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Zjazdowym do Zieleńca. Przejazd autobusem za darmo, koszt zgłoszenia do Mistrzostw - 35 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia do czwartku 23.02.2017 r. u p. Waldemara Wojtkowiaka, tel. 603 860 793.

21. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 22 lutego 2017 r. (środa) o godz. 18.00 w sali nr 1.

20. 02. 2017
SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE
Od dzisiaj na naszej stronie rusza nowy dział i blog o Bibliotece. Materiały przygotowują nauczyciele z biblioteki, a bloga prowadzi p. Joanna Siejek-Kolenda. Zobacz więcej

20. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Samorząd Kościana przyznał wyróżnienia za osiągnięcia sportowe. Wyróżnienia wręczyli sportowcom podczas spotkania w Kościańskim Ośrodku Kultury Burmistrz Michał Jurga, Przewodniczy Rady Miejskiej Piotr Ruszkiewicz oraz przewodniczącym rady sportu Marek Szymkowiak. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły. Stypendium sportowe otrzymała Joanna Krzywosz z naszego gimnazjum, nagrody sportowe: Alan Capała, Emilia Capała, Kamil Jankowiak, Tobiasz Dominiczak, Katarzyna Posała i Tymoteusz Walczak ze szkoły podstawowej.  (Fot. koscian.net)
 

18. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 17 lutego 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie odbyły się miejskie eliminacje konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w kategorii szkoła podstawowa: I miejsce Antoni Skrzypczak, uczeń klasy VI c; II miejsce Julia Dominiczak, uczennica klasy VI c. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął również uczeń naszej szkoły - Miłosz Kiciński z klasy III Cg. Cała trójka będzie reprezentować miasto w powiatowym etapie konkursu. (Fot. Zbigniew Majchrzak)

17. 02. 2017
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
27. 02. - 01. 03. 2017

"Idźcie i głoście"
27. 02. 2017 - Poniedziałek
09.00  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III szkoła podstawowa
10.30  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.00  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III gimnazjum

28. 02. 2017 - Wtorek
09.00  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III szkoła podstawowa
10.30  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.00  -  Nauka rekolekcyjna w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III gimnazjum

01. 03. 2017 - Środa
09.00  -  Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III szkoła podstawowa
11.00  -  Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele Pana Jezusa  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.30  -  Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele Pana Jezusa  -  kl. I-III gimnazjum

15. 02. 2017
L I S T   O D   K R Ó L O W E J   E L Ż B I E T Y   I I
W grudniu ubiegłego roku dzieci w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie poznawały na zajęciach języka angielskiego kulturę, tradycję oraz zwyczaje panujące w Wielkiej Brytanii. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały zdjęcia najsłynniejszych obiektów, takich jak: Big Ben, Tower Bridge, London Eye, Stonehenge czy piętrowych autobusów, czerwonych budek telefonicznych i flagi oraz wyznaczały odległość, a także różnice i podobieństwa pomiędzy Wielką Brytania a Polską. Zafascynowane przedszkolaki wysłuchały opowieści o prawdziwej królowej, a nie "tylko z bajki", czyli o Elżbiecie II. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci prac plastycznych, obrazujących świąteczny czas w omawianym kraju oraz zredagowanie listu z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla Królowej z pomocą nauczycielki Darii Kaczór. List ten oraz rysunki dzieci zostały wysłane do pałacu Buckingham.
Ku uciesze dzieci, już po dwóch miesiącach otrzymały one odpowiedź napisaną w imieniu Elżbiety II przed damę dworu z podziękowaniami za wspaniałe prace plastyczne oraz miłe życzenia świąteczne i noworoczne.
 (Fot. Daria Kaczór)

15. 02. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowski Klub Sportowy "Czwórka" w Kościanie był organizatorem obozu narciarskiego, który odbył się w dniach 30.01-04.02.2017 r. Bazą uczestników obozu był Dom Wczasów Dziecięcych "Green Rest" w Dusznikach Zdroju a umiejętności narciarskie doskonalono na stokach Zieleńca. W obozie udział wzięło 34 uczestników. Oprócz nauki i doskonalenia jazdy na nartach uczestnicy obozu zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, dwa razy regenerowali siły na basenie w Kudowie Zdroju oraz uczestniczyli w zajęciach bowlingu.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

10. 02. 2017
Wspomnienie Dnia Babci i Dnia Dziadka
Babciu, Dziadku - kochamy Was.
Babci i dziadka przyznać to trzeba każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana.
Tak śpiewali uczniowie klasy 2d na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Oprócz piosenek i wierszy uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Bałwanek i jego goście. Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń zarówno gościom jak i występującym dzieciom. W przygotowaniach do uroczystości pomogli rodzice, którym należą się słowa podziękowania.
 Zobacz więcej (Fot. Małgorzata Drozda)

25. 01. 2017
F E R I E   Z I M O W E
Od 30 stycznia 2017 r. rozpoczynają się ferie zimowe. Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki często brakuje Ci czasu. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie. BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE. Zobacz więcej

24. 01. 2017
U W A G A
Od 23 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Kosmetyczna zmiana dotyczy przedmiotu WDŻWR w klasach V i VI SP oraz klasach I, II i III Gim. Zobacz plany

23. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Bartek Woroch awansował do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów. Gratulujemy!

21. 01. 2017
1 0 0   D N I
W sobotę, 20. 01. 2017 r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Mariana Koszewskiego przy Zespole Szkół nr 4 w Kościanie bawili się na tradycyjnej "Studniówce" w sali bankietowej kościańskiego Nenufaru.

III a

III b

III c

Zdjęcia dzięki uprzejmości Foto-Dana

18. 01. 2017
W zaczarowanym świecie baśni Andersena
Pod takim hasłem odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 16 uczniów i wszyscy stawili się na czas. Zgodnie z Regulaminem uczniowie odpowiadali na pytania testowe, musieli rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło oraz określić z jakiej baśni pochodził cytowany fragment.
Trudy pracy wynagrodziła w przerwie słodka drożdżówka. Czekając na wyniki Konkursu jego uczestnicy mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 2a i 2d Naszej Szkoły.
Wreszcie nadszedł oczekiwany moment. Komisja konkursowa w składzie: pani Renata Kasperska i pani Joanna Szymanowska podliczyła punkty i ogłosiła wyniki.
Laureatami zostali:
        I m. - Martyna Marach - SP 4,
        II m. - Stanisław Klimek - SP 1,
        III m. - Miłosz Stamm - SP 3,
        IV m. - Jan Kordusiak - SP 3,
        IV m. - Lena Węgielska - SP 4.
Każdy uczestnik Konkursu z rąk pani dyrektor Emilii Grajewskiej - Banaszak otrzymał książkę, słodycze, długopis, kubek i dyplom uczestnictwa. Osoby wyróżnione dodatkowo - książki, a laureatka tablet.
Tak piękne nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Kościana, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie, p. Adrian Tycner - Cukiernia "Miniaturka" Kościan, p. Elżbieta Szczerbal z Kiełczewa, pp. Anita i Tomasz Zakrzewscy - EURO-PROFIL Kościan.
Wszystkim sponsorom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! - Małgorzata Drozda i Małgorzata Manujłow.
 Zobacz więcej (Fot. Małgorzata Drozda)

18. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W środę, 18 stycznia w Zespole Szkół nr 2 w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w piłce siatkowej chłopców. Miło jest nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły, pokonując wszystkie reprezentacje kościańskich gimnazjów w stosunku 2:0, wywalczyła pierwsze miejsce. Naszą szkołę godnie reprezentował zespół w składzie : Marcin Kurowski IIIa, Adam Raich IIIa, Szymon Kowalkowski IIIa, Bruno Handke IIIb, Adam Pogoda IIIc, Szymon Płócinniczak IIIc, Igor Jankowski IIc, Kacper Grześkowiak IIc, Jakub Hochensee IIa, Mateusz Wachowiak IIa, opiekun - Zbigniew Pawlak. (Fot. Zbigniew Pawlak)

18. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Sophie Wendel awansowała do finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. Gratulujemy!

14. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek trzynastego, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych. Data ta okazała się dla nas szczęśliwa, gdyż reprezentacja naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce, pokonując po zaciętej walce reprezentację Szkoły Podstawowej nr 3. Warto zaznaczyć, że po 40 minutach gry wynik na tablicy świetlnej wyniósł 12-11 dla naszych chłopaków, którzy wystąpili w składzie: Patryk Kąkolewski (kapitan), Nikodem Frydrych, Filip Lewandowski, Tobiasz Dominiczak, Jakub Adamczak, Mikołaj Wachowiak, Jan Filipowicz, Michał Michałowicz, Jakub Olejniczak, Igor Napierkowski, Jakub Ruskowiak, Alan Rudawski, Józef Frąckowiak, Tomasz Reich, opiekun Zbigniew Pawlak. (Fot. Zbigniew Pawlak)

11. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Julia Przewoźniak uczennica kl. II B gimnazjum zakwalifikowała się do finału XI Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

10. 01. 2017
B I A Ł A   S Z K O Ł A
Informacje na temat "Białej Szkoły" w Zieleńcu. Termin, miejsce zakwaterowania, koszt, program, warunki uczestnictwa, termin zgłoszeń.  Zobacz tutaj

01. 01. 2017
Dostatnie i wesołe święta w każdej rodzinie
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń…"
Jan Paweł II
PODZIĘKOWANIE
Składamy serdeczne podziękowanie za włączenie się do akcji charytatywnej i przekazanie pieniędzy. Fundusze pozyskane podczas naszej akcji zostały przeznaczone na zakup ponad dwustu paczek świątecznych dla dzieci i rodzin objętych opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kościanie oraz dla dzieci z Domu Dziecka we Wschowie. Dominka, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie, otrzymała do swojego pokoju meble o wartości prawie 4 tysięcy zł. W ten sposób spełniliśmy, z Państwa pomocą, świąteczne marzenia. Oprócz tego przekazaliśmy najbiedniejszym dzieciom naszej gminy nową odzież, buty, artykuły szkolne, artykuły drogeryjne, zabawki, sprzęt sportowy, a także talony i bony.
Samorząd Szkolny od trzynastu lat w różnego rodzaju akcjach zebrał i przekazał chorym i biednym dzieciom oraz ich rodzinom dary o wartości ponad 238 tysięcy złotych.
To dzięki podobnym akcjom nasza szkoła otrzymała "Certyfikat Dobroczynności" w 2003 roku, a w 2004 roku nasz Samorząd Szkolny został uznany za najlepszy w całym kraju, w 2011 roku otrzymaliśmy statuetkę "Kościan Dziękuje".
Jesteśmy wdzięczni za dobro, którego doświadczyliśmy. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów. Cieszymy się ze wszystkich ofiarowanych darów. Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność. Mamy nadzieję, że również za rok będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc.
Samorząd Szkolny Zespołu Szkół nr 4 dziękuje w imieniu swoim oraz dzieci.
 Zobacz więcej (Fot. Patrycja Wita)

01. 01. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 20 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się gwiazdkowy konkurs matematyczny dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum "MISTRZ W UKŁADANIU TANGRAMU". Konkurs polegał na ułożeniu jak największej liczby postaci tangramowych w określonym czasie.
Na korytarzu na I piętrze na gazetce szkolnej wywieszone były 22 postacie tangramowe. Chętni uczniowie wcześniej otrzymali od nauczycieli matematyki tangramy, dzięki którym mogli w domu lub na kółku ćwiczyć i przygotować się do konkursu. Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było ogromne, ponieważ ze szkoły podstawowej wzięło udział 32 uczniów, a z gimnazjum 18, łącznie w konkursie uczestniczyło 50 osób.
"MISTRZEM W UKŁADANIU TANGRAMU" wśród uczniów szkoły podstawowej został SERGIUSZ KOWALCZYK z klasy IVd, natomiast wśród gimnazjalistów najwięcej postaci tangramowych ułożyła JULIA NAPIERKOWSKA z klasy Ib.
Wyróżnienia otrzymali:
SZKOŁA PODSTAWOWA: Paula Białożyt Vb, Alicja Mocek IVc, Tymoteusz Walczak IVc, Wiktor Hemmerling Vb, Maria Barwińska IVa, Ewa Dudzińska VIb, Maja Dojcz VIb, Alicja Węgielska Vd, Martyna Bąkowska IVc.
GIMNAZJUM: Bartosz Glinkowski Ib, Julia Przewoźniak IIb, Magda Kowalczyk IIIa, Weronika Hohensee IIa, Milena Frąckowiak IIIa, Alicja Chrzanowska IIa, Aleksandra Piecuch IIIa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsi drewniane zestawy do układania postaci tangramowych.
 Zobacz więcej (Fot. Jolanta Niklas)

27. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
22. 12. 2016 r. odbył się wigilijny występ grupy Soli Deo i dzieci z klasy IVa dla członków Domu Dziennego Pobytu w Kościanie. Na koniec dzieci zostały obdarowane miłym i słodkim upominkiem. Zobacz więcej (Fot. Brygida Józefowska)

27. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
12 grudnia 2016 r. w auli kościańskiego szpitala odbyła się 32 edycja konkursu dla krwiodawców "I ja ratuję życie". Wśród zaproszonych gości byli: poseł Wojciech Ziemniak, Burmistrz Kościana, Michał Jurga, Przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Ruszkiewicz i Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża, Robert Skrzypczak.
Podczas uroczystości m.in. wręczono odznaki i podziękowania. Wśród nagrodzonych była Regina Szymkowiak, szkolny opiekun PCK, która otrzymała statuetkę z podziękowaniami "Za aktywną pracę na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, promocję Honorowego Krwiodawstwa w Kościanie oraz jego dobrego wizerunku w społeczności lokalnej miasta i Powiatu Kościańskiego".
Uroczystość uświetnił występ uczniów z kl.IVa naszej szkoły, którzy przygotowali przedstawienie "W pracowni Świętego Mikołaja" pod kierunkiem p. Reginy Szymkowiak. Również, jak co roku, członkowie SK PCK pomagali przy obsłudze uroczystości.
 Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Maćkowska)

21. 12. 2016
B O Ż E   N A R O D Z E N I E
Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami,
Spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok,
Żeby był jeszcze lepszy, niż ten, co właśnie mija.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery,
A Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

20. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Wczoraj w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Kościanie uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. "W pracowni Świętego Mikołaja". Część artystyczną przygotowały p. Brygida Józefowska i p. Regina Szymkowiak. Wystąpił zespół SOLI DEO oraz uczniowie kl. IVa.  Zobacz więcej  (Fot. Brygida Józefowska)

19. 12. 2016
W I G I L I A   2 0 1 6
Tradycyjne, wigilijne spotkanie pracowników i uczniów w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie. Wśród przybyłych gości byli: Przewodniczący Rady Miasta - p. Piotr Ruszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Katarzyna Kuta oraz proboszcz - ks. Czesław Małycha.
Serdeczne życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku złożyła dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie p. Emilia Grajewska-Banaszak i zaproszeni goście. Tradycyjnie też złożono życzenia i wręczono upominki uczestniczącym w spotkaniu podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IIIc i IIId SP pod kierunkiem p. Katarzyny Kasztelan i p. Ingi Kasprzak, oprawę muzyczną zapewnił p. Maciej Zielonka.  
Zobacz więcej

19. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Zapraszamy uczniów klas czwartych szkół podstawowych do wzięcia udziału w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym "Co Dwie Głowy To Nie Jedna". Termin i miejsce konkursu: 28 lutego 2017 r. godz. 11.00 Zespół Szkół nr 4 w Kościanie, ul. 27 Stycznia 1. Regulamin konkursu i przykładowe zadania z poprzednich lat   Zobacz tutaj

16. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W środę 14. 12. 2016 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji "Dzieci dzieciom ślą życzenia"skierowanej do uczniów Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie.
Dzieci wraz z wychowawcami obejrzeli program artystyczny "Spotkanie wigilijne" oraz "W pracowni Świętego Mikołaja" przygotowane przez p. Elżbietę Jankowską, p. Reginę Szymkowiak i p. Macieja Zielonkę. W przedstawieniu brali udział uczniowie kl. IVa i Va.
Potem Święty Mikołaj wręczył paczki świąteczne dla sześćdziesięciorga przybyłych uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły. Zostały one zasponsorowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców, nauczycieli i Spółdzielnię Uczniowską "Kleks". (Fot. Anna Matysiak) 
Zobacz więcej

15. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 15 grudnia w Kościanie rozegrany został turniej o Mistrzostwo Wielkopolski Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju zagrały reprezentacje ośmiu Szkół Podstawowych z terenu Wielkopolski, które wywalczyły awans wygrywając turnieje Rejonowe: SP 4 Kościan, SP 78 Leszno, SP 3 Konin, SP Doruchów, SP Jastrowie, SP 51 Poznań, SP 1 Września, SP 3 Rogoźno.
Turniej został rozegrany w Halach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie oraz Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. W ceremonii otwarci Mistrzostw udział wzięli: Bernard Turski - Starosta Kościański, Stefan Stachowiak - Wicestarosta Kościański, Edward Strzymiński - Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" w Poznaniu.
W grupie A kolejność była następująca: SP 7 Leszno, SP Jastrowie, SP 3 Rogoźno, SP 51 Poznań. Kolejność w grupie B: SP 4 Kościan, SP 3 Konin, SP Doruchów, SP 1 Września.
W meczach półfinałowych SP 7 Leszno pokonała SP 3 Konin 2:0, a SP Jastrowie po emocjonującym meczu i dogrywce zakończonej 0:0 pokonała w rzutach karnych SP 4 Kościan 2:1.
W meczach decydujących o medalach SP 3 Konin wygrała 2:0 z SP 4 Kościan, a w finale SP 7 Leszno pokonała 2:0 SP Jastrowie.
Medale podczas ceremonii zakończenia Mistrzostw wręczali: Emilia Grajewska-Banaszak - Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie, Piotr Ruszkiewicz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kościanie, Edward Strzymiński - Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska".
Zespół SP 4 Kościan osiągnął najlepszy wynik w grach zespołowych w historii Szkoły od momentu powstania Województwa Wielkopolskiego.
Skład drużyny SP 4 Kościan: Alan Rudawski, Mikołaj Wachowiak, Oskar Wojciechowski, Michał Michałowicz, Jan Filipowicz, Jakub Adamczak, Tobiasz Dominiczak, Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Jakub Ruskowiak, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak) 
Zobacz więcej

15. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Kilkuset uczestników powiatowego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową spotkało się dziś w Kościańskim Ośrodku Kultury na uroczystym ogłoszeniu wyników.
Do dziewiątej edycji konkursu przystąpiła rekordowa liczba 409 twórców. Każdy z uczestników konkursu otrzymał plecak i czekoladę, a wyróżnieni i zwycięzcy odebrali z rąk starostów Bernarda Turskiego i Stefana Stachowiaka atrakcyjne nagrody. Przedświąteczne spotkanie ubarwił tańcami i śpiewem zespół Semplicze z Lubinia.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych byli też uczniowie naszej szkoły. III miejsce w kategorii klas I-III przypadło Kacprowi Józefowskiemu z kl. IIIb. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Białas - kl. IIa, Martyna Kram - kl. IIId i Nadia Kaczmarek - kl. IVa. Zwycięzcom gratulujemy! (Fot. Brygida Józefowska) 
Zobacz więcej

14. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
1 grudnia 2016 r. wszyscy uczniowie klas II gimnazjum naszej szkoły przystąpili do szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Najlepsi uczniowie z każdej klasy wzięli udział w II etapie tego konkursu, który odbył się 13 grudnia 2016 r. Największą ilość punktów uzyskały gimnazjalistki:
      I miejsce - Zofia Przybylska,
      II miejsce - Weronika Wawrycz,
      III miejsce - Romana Nędza.
Gratulujemy drugoklasistkom wiedzy na temat HIV i o chorobie AIDS.

12. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Podczas jarmarku świątecznego w sobotę 10 grudnia 2016 r., przed Kościańskim Ratuszem uczniowie klasy IIIc i IIId, pokazując swój talent aktorski, wystąpili z przedstawieniem "Świąteczny prezent". Zaśpiewali najbardziej znane kolędy i przybliżyli widzom tradycje Świąt Bożego Narodzenia.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

12. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - tradycją kościańskiego Zespołu Szkół nr 4 jest organizowanie akcji charytatywnej. Samorząd szkolny kościańskiej "czwórki" zaprasza do licytacji piłki z autografem Zbigniewa Bońka i koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Licytujemy na rzecz chorej Dominiki, uczennicy klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Pieniądze uzyskane z licytacji pozwolą na spełnienie marzeń Dominiki. Dziewczynka marzy o nowych meblach do swojego pokoju.
Licytowane przedmioty to: piłka nożna z autografem Zbigniewa Bońka, Prezesa PZPN i koszulka obecnej reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami całej drużyny piłkarskiej. Licytacje trawają do niedzieli, 18 grudnia 2016 r.
Osoby, które chciałyby pomóc w spełnieniu marzenia Dominiki, mogą zgłosić się do Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie, tel. 65 512 28 55.
Tu zlicytujesz:
* Piłkę z autografem Zbigniewa Bońka *
* Koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami *

11. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W niedzielę 11 grudnia grupa Soli Deo miała koncert na rynku w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Za piękny występ dzieci otrzymały w prezencie czapeczki mikołajkowe.  (Fot. Brygida Józefowska)
 

10. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 10 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 odbyła się XVI edycja Konkursu Gwary Wielkopolskiej. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z 14 szkół powiatu kościańskiego i grodziskiego.
Zwyciężyła Katarzyna Olejnik z Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie, II miejsce zajęła Justyna Gracz z Zespołu Szkół w Jerce, III miejsce zajęła Magdalena Jankowiak z Zespołu Szkół w Wielichowie, IV miejsce - Katarzyna Kostrzewska z Zespołu Szkół w Lubiniu, V miejsce - Anna Kasztelan z Zespołu Szkół w Krzywiniu, VI miejsce - Kamila Maćkowiak z Gimnazjum w Starych Oborzyskach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody od sponsorów, którymi byli: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Kościańskiego, Burmistrz Miasta Kościana, Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Zespół Szkół nr 4 w Kościanie.
Patronami medialnymi naszego konkursu są: Radio Merkury, które również ufundowało nagrody oraz "Gazeta Kościańska". Organizatorzy już dziś zapraszają na XVII edycję Konkursu Gwary Wielkopolskiej.  
Zobacz więcej

06. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Mimo sędziwego wieku Św. Mikołaj ma się całkiem nieźle i pojawił się dzisiaj w naszej szkole w postaci poprzebieranych uczniów.
Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.
Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie, wykorzystywaną w kulturze masowej.
Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod różnymi nazwami: Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania), Sinterklass (Holandia). Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie. Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego Mikołajka” czy „swojej Mikołajki” (czyli osoby, którą się obdaruje).

05. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje rodziców uczniów, że szkolenie na kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych odbędzie się 13 grudnia 2016 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali nr 15.

29. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
SAMORZĄD SZKOLNY OGŁASZA
AKCJĘ CHARYTATYWNĄ
"WESOŁE I DOSTATNIE ŚWIĘTA"
KAŻDY MOŻE WZIĄĆ W NIEJ UDZIAŁ.
WYSTARCZY PRZYNIEŚĆ ARTYKUŁY CHEMICZNE, ŻYWNOŚĆ
DŁUGOTERMINOWĄ, SŁODYCZE, ZABAWKI, ARTYKUŁY SZKOLNE.
PRODUKTY TE ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA PACZKI ŚWIĄTECZNE.
ZBIÓRKA BĘDZIE TRWAŁA DO 16 GRUDNIA 2016 ROKU.

29. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 25 listopada 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
W naszej szkole w tym dniu uczniowie przychodzili na lekcje ze swoimi ulubionymi maskotkami. Oprócz tego Samorząd Szkolny zachęcił wszystkich do zabawy pod hasłem "Znajdź misia". Polegała ona na odnalezieniu dziesięciu misiów ukrytych w różnych miejscach na terenie szkoły. Każdy uczestnik zabawy musiał napisać na kartce, w których miejscach znalazł misie. Zabawa trwała przez dwa dni i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Misiów szukało ponad trzystu uczniów, którzy włączyli się do zabawy. Wśród nich byli zarówno najmłodsi, jak i gimnazjaliści. Spośród wszystkich uczestników zabawy wylosowano pięcioro uczniów, którzy otrzymali upominki w postaci pluszowych maskotek. Oprócz tego 50 wylosowanych uczniów otrzymało od Samorządu Szkolnego nagrody pocieszenia. Już teraz uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną edycję zabawy, którą Samorząd Szkolny zaplanował na wiosnę.

29. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek, 24 listopada, odbył się szkolny konkurs recytatorski "Jesień w poezji" dla uczniów z klas I-III SP. Konkurs przebiegał dwuetapowo. 14 osób wyłoniono w eliminacjach klasowych. W eliminacjach szkolnych uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Wszystkie dzieci pięknie nauczyły się swojego wiersza, każdy z nich włożył wiele trudu, aby wypaść jak najlepiej, jednak celem konkursu było wyłonienie najlepiej recytujących uczniów.
Jury przyznało:
Wśród klas I:   I miejsce - Helena Zawadzka kl.Ia, II miejsce - Maria Tylińska kl.Ia i Konrad Nowak kl.Ib,
Wśród klas II:   I miejsce - Nikola Frąckowiak kl.IIc, II miejsce - Gustaw Nowak kl. IIa, III miejsce - Tomasz Jąder kl. IId,
Wśród klas III:   I miejsce - Matuszczak Matylda kl.IIIe, II miejsce - Paula Ruskowiak kl.III c, III miejsce - Grzegorz Kaźmierczak kl.IIId.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.  (Fot. Anna Fikert)
 

28. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w pływaniu drużyna SP zajęła I miejsce, a gimnazjaliści II miejsce.  (Fot. Piotr Hegyi)

28. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W niedzielę 27.11.2016 roku UKS Czwórka w Kościanie był organizatorem turnieju piłki nożnej dla chłopców rocznik 2007 i młodsi. Turniej zorganizowano przy wsparciu Centrum Kredytowego w Kościanie, Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie.
W turnieju rywalizowało siedem zespołów rocznika 2007: Czwórka I Kościan, Czwórka II Kościan, Czwórka III Kościan, ELPA Święciechowa, PKS Racot, Pogoń Śmigiel, AS Czempiń. W meczu o 3 miejsce ELPA Święciechowa wygrała po rzutach karnych z Pogonią Śmigiel. W finale Czwórka I Kościan wygrała z PKS Racot również po rzutach karnych. Królem strzelców został Patryk Wysocki z Czwórki I, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Witkowskiego z ELPA Święciechowa a najlepszym zawodnikiem Tomasza Mądrego z PKS Racot.
Zespół Czwórka I Kościan wystąpił w składzie: Paweł Ratajczak, Oskar Nowakowski, Wiktor Kaczmarek, Konrad Kuciak, Jakub Kaczmarek, Patryk Wysocki, Albert Smoczyk, trener Piotr Sołtysiak.

28. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Z okazji "Święta Drzewa" SK LOP ogłosiło i przeprowadziło w październiku konkurs plastyczny na najładniejszy rysunek drzewa. Na szkolny konkurs wpłynęło 60 prac uczniów z klas I-V SP. I miejsce zdobyła Antonina Różańska IIIe, II miejsce Maja Fabiszak IIb, a III miejsce Matylda Matuszczak IIIe i Agata Nowak IIc.
 

24. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W XI Misiowym Turnieju Czterech Ogni Szkół Podstawowych reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.
Skład drużyny:
Dziewczęta : Weronika Bąk, Oliwia Czech, Nina Frąckowiak, Emilia Hegyi, Maja Olszewska, Wiktoria Pypla, Zuzanna Sołtysiak.
Chłopcy: Sergiusz Kowalczyk, Nikodem Kurowski, Igor Lajszner, Filip Przybyła, Hubert Schwarz, Mikołaj Siejek. Opiekun: Bąk Barbara.  (Fot. Barbara Bąk)
 

23. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że w szkole organizowane będzie szkolenie dla rodziców dające uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika i opiekuna wycieczek szkolnych. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do wychowawców klas.

22. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
22 listopada klasa llla i lllc zaprosiły na zajęcia z ceramiki Panią Marię Bartkowiak i Aleksandrę Łakomą. Dzieci wykonały anioła z gliny i ozdoby do świątecznej girlandy. Prace będą wypalone w specjalnym piecu i wrócą do swoich wykonawców. Bardzo dziękujemy.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

22. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
22 listopada klasa lll c odbierała wyróżnienie w konkursie ekologicznym "EDUEKO" . Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie i była połączona z udziałem w przedstawieniu o tematyce ekologicznej.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

21. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
21 listopada uczniowie klasy lllc i llle wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką panią Wandą Szymanowską - autorką "Ciapka".  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

21. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Uczniowie ubrali się w barwne stroje symbolizujące radość. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego rozdali wszystkim pracownikom szkoły i uczniom emotikony uśmiechu i radości. Wszyscy starali się być życzliwi. Oby taki dzień trwał cały rok.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie "hallo" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.  Zobacz więcej  (Fot. Natalia Maćkowska)

18. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie klas piątych brali udział w projekcie ekologicznym "EDUEKO" organizowanym przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT". Celem zajęć było wykonanie projektu kosza na segregowane śmieci, które są poddawane recyklingowi. Komisja konkursowa wybrała projekt Kingi Nowak z kl. Va. Zgodnie z jej projektem został pomalowany kosz na naszym boisku szkolnym.

17. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
16 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w tonacjach biało-różowych lub przypinali sobie do ubrań różowe wstążki. Na tablicy Samorządu znalazło się drzewo tolerancji, na którym powieszono liście - dłonie z hasłami tolerancji.
Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."
Dzień ten powinien każdego z nas skłonić do refleksji i rozmowy na ten temat. W dzisiejszych czasach, kiedy to obserwujemy dużą różnorodność kulturową, rasową i religijną w wielu krajach, powinniśmy szczególnie zwracać uwagę, uczyć i kształtować dzieci i młodzież w kierunku integracji i harmonijnego współżycia z resztą społeczeństwa. Przykład zawsze idzie z góry, więc sami powinniśmy się starać przejawiać taką postawę, która daleka będzie od agresji, przemocy fizycznej i psychicznej a bliższa poszanowaniu uczuć drugiego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy, poglądów, stanu zdrowia, majętności itp.  Zobacz więcej  (Fot. Natalia Maćkowska)

16. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek 15.11.2015 w Hali Sportowej w Szkaradowie koło Jutrosina odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. Powiat Kościański reprezentował Mistrz Powiatu - zespół Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. W turnieju wystartowały następujące szkoły: SP 4 Kościan, SP 7 Leszno, SP Jutrosin, SP 2 Gostyń, SP 3 Wolsztyn, SP Pawłowice. Zespół Naszej Szkoły wygrał w grupie 2:0 z SP Jutrosin oraz 1:0 z SP 2 Gostyń, w półfinale po dogrywce pokonał 1:0 SP 3 Wolsztyn. W finale turnieju zespół SP 4 Kościan musiał uznać wyższość ubiegłorocznego Mistrza Województwa Wielkopolskiego - SP 7 Leszno. Po zaciętej walce przegraliśmy 1:0. Dzięki temu, że SP 7 Leszno wygrało w roku ubiegłym Mistrzostwa Województwa nasz rejon w Finale Wojewódzkim mogą reprezentować dwa zespoły oraz finał odbędzie się na terenie Rejonu Leszczyńskiego, prawdopodobnie w Kościanie.
Wielkie gratulacje dla chłopców z Naszej Szkoły.
Zespół SP 4 Kościan wystąpił w składzie: Mikołaj Wachowiak, Alan Rudawski, Jan Filipowicz, Oskar Wojciechowski, Jakub Adamczak, Michał Michałowicz, Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Tobiasz Dominiczak, Jakub Ruskowiak, opiekun Waldemar Wojtkowiak.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

16. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W niedzielę 13.11.2016 roku UKS Czwórka w Kościanie był organizatorem dwóch turniejów piłki nożnej dla chłopców z roczników 2008 i 2009. Turnieje zorganizowano przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie.
W pierwszym turnieju mecze rywalizowało osiem zespołów rocznika 2008: Czwórka I Kościan, Czwórka II Kościan, ELPA Święciechowa, PKS Racot, LPFA Kościan, LPFA Śmigiel, Helios Bucz, Juna-Trans Stare Oborzyska. W meczu o 3 miejsce LPFA Kościan wygrał 2:1 z ELPA Święciechowa a w finale Czwórka I Kościan wygrała z Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1. Królem strzelców został Franek Ruta ze Starych Oborzysk, najlepszym bramkarzem wybrano Cypriana Brzozowskiego z Czwórki I a najlepszym zawodnikiem Marcina Olejnika z Czwórki I.
Czwórka I Kościan: Cyprian Brzozowski, Piotr Ławniczak, Marcin Olejnik, Adam Skowronek, Wojciech Przygocki, Jerzy Pajkert, Marcel Wierzejewski.

Po południu odbył się turniej Rocznika 2009 w którym również rywalizowało 8 drużyn: Czwórka I Kościan, Czwórka II Kościan, Czwórka III Kościan, LPFA I Kościan, LPFA II Kościan, UKS AS Czempiń, PKS Racot, ELPA Święciechowa. W meczu o 3 miejsce UKS AS Czempiń pokonał PKS Racot 1:0 a w finale Czwórka I Kościan po emocjonującym meczu zakończonym remisem 1:1 pokonała ELPA Święciechowa po serii rzutów karnych 3:2. Królem strzelców został Kacper Bernacki ze Święciechowy, najlepszym bramkarzem uznano Szymona Andrzejczaka z Racotu a najlepszym zawodnikiem Emla Szufnarowskiego z Czempinia.
Czwórka I Kościan: Przemysław Daś, Jakub Dziamski, Dawid Krysiak, Bartosz Skowronek, Jędrzej Trąbka, Maksymilian Walczak, Mateusz Trybuś, Jan Tarczewski.

Zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

14. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
7 listopada klasa 3c gościła panią Martę Grześkowiak wraz z czworonożnymi przyjaciółmi - Tigrą, Baby, Milką, Papayą i Tequilą. Dzieci na spotkaniu poznały rasy psów, dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak je pielęgnować i karmić. Nauczyły się jak wygląda "pozycja żółwia" - kiedy i w jakich sytuacjach powinna być stosowana. Jednak największą radość sprawiła dzieciom i psom wspólna zabawa i czesanie.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

13. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Klasa 3c brała udział w projekcie ekologicznym "EDUEKO". Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zwrócenia uwagi na tematy ekologiczne, zwiększenie świadomości ekologicznej i zainspirowanie do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego. Klasa IIIc otrzymała wyróżnienie w konkursie "Świat pięknieje - tworzenie i malowanie koszy na odpady" w ramach projektu edukacyjnego - lekcje o tematyce ekologicznej. Konkurs zorganizowany został przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" w Czempiniu. Efektem końcowym zajęć było wykonanie pojemnika na elektro-śmieci - baterie.  (Fot. Inga Kasprzak)

09. 11. 2016
Ś N I A D A N I E   N A   S Z Ó S T K Ę
Dzisiaj w naszej szkole odbył się happening pod hasłem ,,Śniadanie na szóstkę" zorganizowany przez SK PCK pod kierunkiem opiekunki koła p. Reginy Szymkowiak.
Uczniowie mogli za symboliczną kwotę kupić naturalną wodę mineralną niegazowaną, soki warzywne i owocowe, jogurty naturalne z płatkami, miodem, gorzką czekoladą, batony z ziarnami, sałatki owocowe i warzywne, kanapki z szynką, serami, warzywami lub z dżemem, owoce i warzywa. Degustowano również winogrona, jabłka, gruszki, marchew, pomidory koktajlowe i surowy ogórek.
Akcja ta miała na celu zachęcenie uczniów do uwzględnienia tych produktów w codziennej diecie. Miała również uświadomić, jak ważny jest w życiu szczególnie młodego człowieka pierwszy posiłek - śniadanie.
Oprócz członków SK PCK do akcji włączyli się także ich rodzice, zakupując produkty czy przygotowując potrawy, za co serdecznie dziękujemy.
Podczas 2, 3 i 4 przerwy na boisku szkolnym uczniowie ćwiczyli fitness.
 Zobacz więcej

09. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W ramach 39. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego organizowanego przez Poznański Oddział Związku Literatów Polskich uczniowie klasy IIIa Gimnazjum nr 4 im. M. Koszewskiego spotkali się z Ryszardem Biberstajnem, autorem książek poetyckich i prozatorskich. Przybyły gość czytał swoje wiersze, opowiadał o własnym życiu i twórczości, a także zwrócił uwagę uczestników na rolę poezji oraz słów we współczesnej komunikacji między ludźmi.
 

09. 11. 2016
Ś N I A D A N I E   D A J E   M O C !
1000 słów - może być mało, by opisać co się działo ...
"Śniadanie daje moc" - pod takim hasłem 8 listopada odbyły się zajęcia poświęcone promocji zdrowego drugiego śniadania w szkole. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
W zorganizowaniu akcji wsparli nas Rodzice Amelki - p. Ania i p. Michał. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych zrobiło się smacznie i wesoło. Dziękujemy!
Wszystkie dzieci zobaczyły, że śniadanie może być pyszne, kolorowe i zdrowe. Bawiły się przy tym znakomicie, bo śniadanie dało nie tylko moc, ale również wiele radości. Stwierdziły też, że takie kolorowe śniadania mogą jeść w szkole codziennie.
A oto nasze menu: chleb z ziarnami i bułki grahamki posmarowane masłem. Do tego twarożek domowy ze szczypiorkiem, bardzo pyszny i zdrowy; jako dodatek wędlina, jajko, liście sałaty, pomidor, ogórek, rzodkiewka. A na deser? Czy słodycze? - NIE! - owoce - bo to zdrowe przekąski.
W dniu poprzedzającym akcję spotkaliśmy się z p. Wiesławą Nowakowską - dietetykiem, która przypomniała wszystkim o roli śniadania - najważniejszym posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o naszej słabości do słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.
Dla każdego kto chce zachować zdrowie polecamy te życiowe mądrości:
KANAPKA NA ŚNIADANIE ZDROWA - SUKCESU W SZKOLE POŁOWA!
KTO ŚNIADANIE RANO ZJE TEN LEPIEJ W SZKOLE UCZY SIĘ!
ŚNIADANIE JEMY - ZDROWI BĘDZIEMY!
 Zobacz więcej (Fot. Małgorzata Drozda)

07. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W przeddzień XII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu zorganizowano "Święto Biegania z Coccodrillo", biegi uliczne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i firmę Coccodrillo. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 715 uczestników. Każdy z młodych biegaczy otrzymał medal, pamiątkową koszulkę, zakładkę do książki oraz zestaw ze zdrową żywnością. Naszą szkołę reprezentowało ok. 70 uczniów.
Wyniki:
Rocznik 2009 i młodsi: II m. Patrycja Radoła, III m. Julia Naskręt,
Rocznik 2008: III m. Jakub Brzozowski, IV m. Sandra Idziak i Wojciech Poprawski,
Rocznik 2007: I m. Paweł Ratajczak, III m. Hanna Kościańska, IV m. Nadia Kaczmarek, V m. Jakub Kulik,
Rocznik 2006: I m. Klaudia Przewoźniak, II m. Jacek Przygocki, III m. Oliwia Czech, IV m. Weronika Bąk, V m. Oliwia Cwojdzińska i Kamil Jankowiak,
Rocznik 2005: IV m. Jakub Ruskowiak,
Rocznik 2004: III m. Aleksandra Spławska,
Rocznik 2002-2003: III m. Zuzanna Ustasiak,
Rocznik 2001: II m. Klaudia Kaźmierczak, IV m. Bruno Handke.  
Zobacz więcej (Fot. Barbara Bąk)

31. 10. 2016
S P O T K A N I E   Z   P I P P I
Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato", w którym biorą udział rodzice uczniów z klasy 2d. Tym razem w postać Pippi (znanej w Polsce jako Fizia Pończoszanka) wcieliła się pani Agnieszka - mama Filipa.
Dzieci wysłuchały wybranych fragmentów z książki Astrid Lindgren. W ten sposób poznały niezwykłą dziewczynkę, pełną niekonwencjonalnych pomysłów o oryginalnym ubiorze i obdarzoną nieprawdopodobną siłą fizyczną, która wraz z sąsiadami Tommim i Anniką przeżywa niesamowite przygody. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda nauka w szkole w Argentynie. Oczywiście wszystkim bardzo spodobały się jakże inne od naszych metody nauczania, a właściwie całkowity ich brak. Prawie cały czas są tam ferie i wakacje, a nauczanie jest zabronione. Dzieci jedzą tam tylko cukierki, a zadaniem nauczycieli jest ich odpakowywanie, żeby uczniowie nie musieli nic robić.
Na zakończenie spotkania okazało się, że i nasza szkoła jest połączona z fabryką cukierków specjalnym "rurociągiem" skąd dotarły do naszej sali słodkości.
Z pewnością spotkanie to, jak i inne z tego cyklu, zachęci dzieci do sięgania po książki i odkrywania z nimi niezwykłego świata.
"Pippi Pończoszanka" to znakomita lektura, po którą nie tylko chce się sięgać i nieustannie powracać. Bo przygody Pippi wcale nie kończą się wraz z zamknięciem książki. Przeciwnie - dopiero wówczas, wraz z nowym szerszym spojrzeniem na świat, zaczyna się coś naprawdę innego.  (Fot. Małgorzata Drozda)

28. 10. 2016
W I Z Y T A   B I S K U P A
Każda parafia raz na pięć lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Z tej okazji w piątek 28. 10. 2016 roku odwiedził naszą szkołę Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek. Śpiewem i kwiatami Gościa przywitała nasza społeczność szkolna. Później do zebranych swoje słowo skierował Ksiądz Biskup. W nawiązaniu do transparentów, które wykonali nasi uczniowie mówił między innymi o potrzebie przebaczenia. Kończąc spotkanie Ksiądz Biskup odmówił z zebranymi modlitwę "Ojcze Nasz" i udzielił wszystkim błogosławieństwa.  Zobacz więcej

26. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek 24 października reprezentacja Szkoły Podstawowej zdobyła Mistrzostwo Powiatu w halowej piłce nożnej. Turniej rozegrano w hali sportowej w Krzywiniu. Drużyna chłopców pokonała kolejno: SP Śmigiel 2:0, SP Krzywiń 2:1, SP Racot 2:0, oraz SP Czempiń 2:0.
Zespół Naszej Szkoły wystąpił w składzie: Michał Michałowicz, Jan Filipowicz, Mikołaj Wachowiak, Oskar Wojciechowski, Alan Rudawski, Jakub Adamczak, Tobiasz Dominiczak, Jakub Ruskowiak, Kacper Adamczak, Karol Adamczak.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

25. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. Dwudziestego października wyjechaliśmy do Poznania, aby zwiedzić 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
Mogliśmy zobaczyć z bliska samolot F-16, sprzęt używany do obsługi lotniska oraz strażnicę. Dowiedzieliśmy się, że wojskowa straż pożarna wraz z grupą ratowniczą jest najnowocześniejszym w siłach zbrojnych RP ośrodkiem ze sprzętem ratunkowo - gaśniczym. Byliśmy też w hangarze, gdzie naprawia się samoloty i dokonuje się ich przeglądów. Jest on jednym z nielicznych obiektów z okresu powstania lotniska, czyli z czasów drugiej wojny światowej.
Dużą atrakcją był specjalny robot do przenoszenia niebezpiecznych ładunków, pociski rakietowe oraz możliwość dotknięcia prawdziwej broni. Wszyscy też z zainteresowaniem przyglądali się psom pracującym na lotnisku. Każdy z nas mógł usiąść w mobilnym komisariacie, czyli specjalnie wyposażonym samochodzie, który umożliwia przyjmowanie zgłoszeń bez konieczności wizyty w jednostce policyjnej. Samochód typu bus jest wyposażony w sprzęt komputerowy, sieć łączności radiowej z dostępem do Internetu i policyjnych baz danych i może w nim pracować czterech policjantów.
Szkoda tylko, że pogoda (dość gęsta mgła) uniemożliwiła starty samolotów i nie mogliśmy zobaczyć F-16 w powietrzu. Ale i tak wyjazd ten dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i na długo zostanie w naszej pamięci.
Bardzo dziękujemy pani Małgosi, Mamie Piotrka, za zorganizowanie tej wycieczki. Uczniowie klasy 2D z wychowawczynią.  (Fot. Małgorzata Drozda)

23. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
22 października, dokładnie w 38 rocznicę inauguracji Papieża Polaka, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach odbyła się XIII edycja powiatowego konkursu "Watykan i św. Jan Paweł II". Tuż za podium znaleźli się nasi gimnazjaliści pod opieką pani Iwony Pieprzyk: Julia Napierkowska, Marcel Lisieniecki i Dominik Olejniczak.

20. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W środę 19 października reprezentacja Naszej Szkoły Podstawowej zdobyła Mistrzostwo Kościana w halowej piłce nożnej. Chłopcy pokonali kolejno SP 2 - 2:0, SP 3 - 2:0, SP 1 - 4:2.
Zespół wystąpił w składzie: Jan Filipowicz VIa, Michał Michałowicz VIa, Oskar Wojciechowski VIa, Alan Rudawski VIb, Jakub Adamczak VIc, Tobiasz Dominiczak VIc, Jakub Ruskowiak Va, Kacper Adamczak Vc, Karol Adamczak Vc, Kamil Sikora IVb. Opiekun zespołu Waldemar Wojtkowiak.

20. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W naszej szkole podczas lekcji geografii i przyrody gościła Ewelina Niklas studentka III roku Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Ewelina jest absolwentką Zespołu Szkół nr 4 i laureatką konkursu geograficznego w 2010 r. Swoim zamiłowaniem do geologii podzieliła się z uczniami przedstawiając prezentację o pracy geologa i ostatniej podróży nad Bajkał. Wykład bardzo zainteresował uczniów, czego dowodem były liczne pytania. Z zainteresowaniem oglądano kolekcję skał przywiezionych przez studentkę. Mamy nadzieję, że wykład Eweliny przybliżył tematykę studiów na kierunku geografii i pokazał jak interesujące miejsca można zobaczyć mając pasję i zamiłowanie.  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

18. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców planowane jest na 9 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w sali nr 1.

18. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek 11 października na Stadionie Hippicznym Poznań Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Po raz pierwszy od momentu utworzenia Województwa Wielkopolskiego wystąpiły w nich sztafety Naszej Szkoły.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w gronie 39 sztafet zajęły 25 miejsce co jest dobrym wynikiem. Jeszcze lepiej spisały się dziewczęta z Gimnazjum zajmując 11 miejsce na 37 sztafet startujących w zawodach. Wszystkim dziewczętom gratulujemy bardzo dobrego występu i wzorowego reprezentowania szkoły.
Dziewczęta SP: Wiktoria Przybyła VIc, Emilia Capała VIa, Nikola Chróst VIa, Emilia Hegyi IVd, Karolina Skrzydlewska VIa, Sołtysiak Zuzanna IVa, Klaudia Przewoźniak Va, Aleksandra Spławska VIc, Weronika Bąk IVd.
Dziewczęta Gimnazjum: Zuzanna Ustasiak IIa, Alicja Chrzanowska IIa, Kamila Kaczmarek Ib, Zofia Zborowska IIa, Magdalena Godlewska IIc, Zofia Sołtysiak Ia, Marta Dziura IIa, Aleksandra Piecuch IIIa, Klaudia Kaźmierczak IIIa, Zuzanna Kuta IIIb, Joanna Ostant IIb, Jankowska Anna Ic.

17. 10. 2016
P A S O W A N I E   P I E R W S Z A K Ó W
Ślubuję uroczyście:
- wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
- uczyć się pilnie,
- być dobrym kolegą,
- dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
- dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
- swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
- ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.
 
Dzisiaj odbyło się uroczyste przyjęcie 26 pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Goście, Przewodniczący Rady Miasta - p. Piotr Ruszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Katarzyna Kuta oraz dyrektor Szkoły Podstawowej - p. Emilia Grajewska-Banaszak, życzyli uczniom sukcesów w nauce, dużo zdrowia i miłych chwil podczas pobytu w szkole.
Wychowawczynie pp. Joanna Szymanowska i Anna Fikert wraz z uczniami klas Ia i Ib przygotowały wiersze i piosenki. Był też test z ogólnej wiedzy szkolnej.
Po złożeniu przysięgi, p. dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia.
Klasy VI przygotowały prezenty dla pierwszaków. Prezenty wręczył również Przewodniczący Rady Miasta.  
Zobacz więcej

Klasa I a

Klasa I b

16. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 14.10.2016 r., w hali Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie odbyła się miejska uroczystość, podczas której Burmistrz Miasta Kościana Michał Jurga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kościana Piotrem Ruszkiewiczem złożyli życzenia i gratulacje nauczycielom oraz pracownikom oświaty.
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 4 uhonorowani z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
   Pani Emilia Grajewska-Banaszak - Medal i tytuł honorowy "Nauczyciel Kraju Ojczystego",
   Pani Lidia Jaworska - Złoty Medal za Długoletnią Służbę,
   Pani Małgorzata Manujłow - Złoty Medal za Długoletnią Służbę,
   Pan Krzysztof Żuchowski - Złoty Medal za Długoletnią Służbę,
   Pani Barbara Bąk - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
   Pan Maciej Zielonka - Medal Komisji Edukacji Narodowej,
   Pani Emilia Grajewska-Banaszak - Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Kościana,
   Pani Regina Szymkowiak - Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Kościana,
   Pan Krzysztof Żuchowski - Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Kościana.
Uroczystość uświetnił program artystyczny dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 przygotowany pod kierunkiem p. Leszka Kędzierskiego i p. Macieja Zielonki.

15. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Pochmurna pogoda i silny wiatr nie zniechęciły uczestników 51 Kościańskiej Jesień nad Obrą. Stare Bojanowo 2016. W rajdzie wzięło udział ponad 160 uczestniów w tym 21 nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Trasa pieszego rajdu wiodła żółtym szlakiem z Przysieki Polskiej przez Bruszczewo do Starego Bojanowa. Jedenastu uczestników wraz z opiekunami pokonało trasę rowerami. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę przygotowaną przez panie z naszej kuchni i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie.  Zobacz więcej

14. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W przeddzień Dnia Nauczyciela zakończył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Szkolny naszej szkoły "Nauczyciele w oczach uczniów". W konkursie uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie wyróżnionych prac dostali drobne upominki.  Zobacz więcej

13. 10. 2016
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
14. 10. 2016

07. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
LilianaKacperMiło nam poinformować, że prace uczniów Liliany Nowaczyk z kl. IIa SP i Kacpra Józefowskiego z kl. IIIb SP zostały wybrane, jako jedne z trzynastu prac, które ozdobią karty kalendarza Powiatu Kościańskiego na rok 2017. Konkurs plastyczny "Powiat Kościański Oczami Dziecka" zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

02. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia podarunków przygotowanych dla siedmiorga uczniów przez Zarząd Rejonowy PCK w Kościanie, w ramach akcji "Wyprawka dla żaka". Były to plecaki z wyposażeniem.
W obecności Pani Dyrektor Emilii Grajewskiej dary wręczyli dzieciom: Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Kościanie, Robert Skrzypczak, Przewodniczący Honorowych Dawców Krwi - o/Kościan Bogusław Kostyk i Sekretarz Zarządu Rejonowego PCK w Kościanie, Regina Szymkowiak.
Dwie uczennice naszego gimnazjum, Zofia Sołtysiak z kl. IA i Wiktoria Sadowska z kl. IB, otrzymały podziękowania za aktywny udział w SK PCK oraz w przygotowaniu uroczystości podsumowującej kolejną edycję konkursu dla krwiodawców "I ja ratuję życie", która odbyła się 16 sierpnia 2016 r. w auli kościańskiego szpitala.  Zobacz więcej

03. 10. 2016
Noc naukowców
W piątkowy wieczór 30 września 2016 r. grupa 48 uczniów wraz z opiekunami, wzięła po raz kolejny udział w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym i w Ośrodku PAN w Poznaniu. Eksperymenty, pokazy, wykłady, konkursy i gry w których uczniowie brali udział, pozwoliły im przekonać się, że nauka jest świetną zabawą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne, biologiczne i fizyczne. Na Uniwersytecie Przyrodniczym brali udział w doświadczeniach biofizycznych, poznali magię ciekłego azotu, obserwowali pod mikroskopem komórki roślinne i zwierzęce. W salach wykładowych usłyszeli historię łucznictwa a przed budynkiem mogli strzelać z łuku. W Ośrodku PAN budowali DNA z koralików, grali w gry planszowe i karciane. Przygotowywali pożywkę dla roślin laboratoryjnych a także świeże preparaty mikroskopowe. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy i poznać ciekawostki z różnych dziedzin nauk przyrodniczych.
Idea Nocy Naukowców jest jedna - zachęcić dzieci i młodzież do podjęcia w przyszłości kariery naukowej i zaszczepić w nich pasję do nauk przyrodniczych. Pełni wrażeń i chęci udziału w kolejnej edycji Nocy Naukowców na poznańskich uczelniach uczniowie wrócili do domu.
Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Beata Pawłowska-Wach, Katarzyna Grzelczyk, Brygida Józefowska, Monika Lisieniecka, Ewa Rydzewska i Joanna Siejek-Kolenda.  
Zobacz więcej  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

02. 10. 2016
Tabliczka mnożenia już nam nie straszna!
W tym roku 30 września nie tylko świętowaliśmy Dzień Chłopca, ale postanowiliśmy też zmierzyć się z tabliczką mnożenia! Nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do obchodów Szkolnego Dnia Tabliczki Mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który jak co roku, odbywa się w ostatni piątek września.
Cała szkoła zamieniła się w festiwal tabliczki mnożenia! Uczniowie zaangażowali się w przygotowania do tego wyjątkowego święta tworząc wcześniej plakaty i prezentacje ze skaczącymi cyferkami, aby teraz każdy już wiedział ile to jest 4·9 i 7·8.
Podczas długiej przerwy odbywały się zabawy i konkursy utrwalające wiedzę matematyczną, idealnie łączące przyjemne z pożytecznym. W konkursach wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Motywację podtrzymywały wśród młodzieży słodkie upominki, które umiliły chwilę każdemu śmiałkowi zmagań.
Od teraz w naszej szkole przybyło mistrzów tabliczki mnożenia!  
Zobacz więcej  (Fot. Jolanta Jąder)

02. 10. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W sobotę przy pałacu w Turwi odbył się XXXI Bieg im. Dezyderego Chłapowskiego. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. W biegach udział wzięło blisko 700 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadpodgimnazjalnych.
Reprezentacja naszej szkoły składała się z 24 uczniów.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
II m. Zuzanna Sołtysiak, III m. Magdalena Godlewska, IV m. Hubert Schwarz, V m. Weronika Bąk, Nikola Chróst, Zuzanna Ustasiak, Adam Pogoda, VI m. Emilia Hegyi, Mateusz Wachowiak.  Zobacz więcej

29. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W środę 28 września na Stadionie Hippicznym w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Naszą Szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej oraz sztafeta dziewcząt z Gimnazjum.

Znakomicie spisały się obie sztafety dziewcząt. Zdecydowanie wygrały swoje biegi zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu i awans do Finału Wojewódzkiego. Sukces jest tym większy, że sztafety Naszej Szkoły po raz pierwszy wystąpią w Finale Wojewódzkim od czasu utworzenia Województwa Wielkopolskiego. Bardzo dobrze spisali się też chłopcy ze Szkoły Podstawowej którzy zdobyli brązowe medale.
Składy sztafet Szkoły Podstawowej:
Dziewczęta: Wiktoria Przybyła VIc, Emilia Capała VIa, Nikola Chróst VIa, Emilia Hegyi IVd, Karolina Skrzydlewska VIa, Zuzanna Sołtysiak IVa, Klaudia Przewoźniak Va, Aleksandra Spławska VIc, Weronika Bąk IVd.
Chłopcy: Jan Filipowicz VIa, Tobiasz Dominiczak VIc, Miłosz Wierzejewski VIc, Jacek Przygocki Va, Filip Lewandowski VIc, Michał Michałowicz VIa, Mikołaj Wachowiak VIa, Oskar Wojciechowski VIa.
Skład sztafety Gimnazjum:
Dziewczęta: Zuzanna Ustasiak IIa, Alicja Chrzanowska IIa, Kamila Kaczmarek Ib, Zofia Zborowska IIa, Magdalena Godlewska IIc, Zofia Sołtysiak Ia, Marta Dziura IIa, Aleksandra Piecuch IIIa, Klaudia Kaźmierczak IIIa, Zuzanna Kuta IIIb, Joanna Ostant IIb, Jankowska Anna Ic.  (Fot. Piotr Sołtysiak)
 

28. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Informacje na temat zimowego obozu narciarskiego w Zieleńcu.  Zobacz tutaj

26. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 23 września w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Kościana w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów.
Sztafety Szkół Podstawowych rywalizowały na dystansie 8 x 800 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęły reprezentacje czterech kościańskich Szkół Podstawowych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców sztafety Naszej Szkoły okazały się najlepsze i będą reprezentować Kościan w Mistrzostwach Powiatu.
Składy sztafet Szkoły Podstawowej:
Dziewczęta: Wiktoria Przybyła VIc, Emilia Capała VIa, Nikola Chróst VIa, Emilia Hegyi IVd, Karolina Skrzydlewska VIa, Zuzanna Sołtysiak IVa, Klaudia Przewoźniak Va, Aleksandra Spławska VIc, Luiza Kasperska VIc.
Chłopcy: Jan Filipowicz VIa, Tobiasz Dominiczak VIc, Miłosz Wierzejewski VIc, Hubert Schwarz IVd, Jacek Przygocki Va, Filip Lewandowski VIc, Michał Michałowicz VIa, Mikołaj Wachowiak VIa, Oskar Wojciechowski VIa.

Sztafety Gimnazjum rywalizowały na dystansie 10 x 800 m dziewczęta i 10 x 1000 m chłopcy. Dziewczęta z Naszej Szkoły podobnie jak sztafety SP wygrały swój bieg i wystąpią w Mistrzostwach Powiatu, chłopcy spisali się tylko trochę gorzej i zajęli drugie miejsce.
Składy sztafet Gimnazjum:
Dziewczęta: Zuzanna Ustasiak IIA, Alicja Chrzanowska IIa, Kamila Kaczmarek Ib, Zofia Zborowska IIa, Magdalena Godlewska IIc, Zofia Sołtysiak Ia, Marta Dziura IIa, Aleksandra Piecuch IIIa, Klaudia Kaźmierczak IIIa, Zuzanna Kuta IIIb, Joanna Ostant IIb, Anna Jankowska Ic.
Chłopcy: Bartłomiej Woroch IIIa , Alan Capała Ic, Eryk Łopuszewski IIIc, Mateusz Wachowiak IIa, Mikołaj Kaczmarek IIc, Dawid Piotrowski IIc, Nikodem Szczepaniak Ib, Oskar Matyaszczyk IIb, Wiktor Przedwojski IIc, Bruno Handke IIIb, Wiktor Łożyński IIIc, Jacek Cywiński IIb.  (Fot. Piotr Sołtysiak)
 

23. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Warunki i zakres ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się w roku szkolnym 2016/2017.  Zobacz więcej

21. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Od 26.09.2016 r. na terenie szkoły będą odbywać się zajęcia w ramach pomocy koleżeńskiej dla uczniów. Pomocy będą udzielali starsi uczniowie z klas gimnazjalnych, pod opieką pedagoga szkolnego. Terminy:
    - poniedziałki, 14.30 - 15.20, sala 14,
    - wtorki, 14.30 - 15.20, czytelnia szkolna.
Zainteresowanych rodziców i uczniów prosimy o skontaktowanie się z pedagogiem szkolnym.

20. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W piątkowy wieczór 16.09.2016 r. grupa zainteresowanych uczniów pod opieką nauczyciela przyrody pani Beaty Pawłowskiej-Wach wzięła udział w wykładzie popularnonaukowym pt. "Sztuczne satelity i śmieci kosmiczne". Wykład poprowadził dr Krzysztof Kamiński z Obserwatorium Astronomicznego UAM w Poznaniu. Uczniowie poznali historię wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną pierwszych sztucznych satelitów w 1957 r. Dowiedzieli się także, jak liczba tych obiektów wzrastała na orbitach wokół Ziemi, co doprowadziło do znacznego zaśmiecenia i zagęszczenia przestrzeni. Na koniec wykładu poznali "sekstant" - przyrząd nawigacyjny stosowany w astronomii do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem.  Zobacz więcej (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

19. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
15 października 2016 roku (w sobotę) odbędzie się 51 Kościańska Jesień nad Obrą. Stare Bojanowo 2016. Regulamin rajdu

12. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców planowane jest na 22 września 2016 r. o godz. 18.00 w sali nr 1.

12. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się XXXIX Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Wzięło w nim udział ponad 300 uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Trasa pieszego rajdu wiodła malowniczym szlakiem ze Starego Gołębina do Turwi. Kilkunastu uczestników pokonało trasę rowerami. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Gminy w Czempiniu. Turyści mogli zwiedzić pałac i park w Turwi dzięki uprzejmości Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN.  Zobacz więcej (Fot. Jolanta Jąder)

12. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W sobotę 10 września na Stadionie hipicznym w Racocie odbył się XXIII Bieg Olimpijski i VII Olimpijski Nordic Walking, w którym udział wzięło około dwóch tysięcy dzieci, młodzieży i dorosłych, wśród nich było 20 uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunami. Gościem honorowym tegorocznego biegu była złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i rekordzistka świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk, która zapaliła znicz podczas ceremonii otwarcia Biegu Olimpijskiego. Na hipodromie nie zabrakło też innych utytułowanych sportowców. Wśród nich pojawili się: bramkarz Piotr Mowlik - srebrny medalista z Montrealu 1976, wioślarz Grzegorz Nowak - brązowy medalista z Moskwy 1980, biegacz Marek Chołoj z Kościana - brązowy medalista z Los Angeles w Igrzyskach dla Niesłyszących, szermierz-florecista Sławomir Mocek - dwukrotny olimpijczyk z Sydney i Pekinu, lekkoatleta Tadeusz Kulczycki - olimpijczyk z Monachium oraz hokeista na trawie Mariusz Kubiak - olimpijczyk z Moskwy. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania ok. pięciokilometrową trasę. Następnie odbył się festyn sportowy, była możliwość otrzymania zdjęcia z autografem Anity Włodarczyk oraz zrobienia wspólnych fotografii. Wśród uczestników biegu rozlosowano 20 rowerów.  Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

01. 09. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Koniec wakacji, czas na naukę. Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla 876 uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Emilia Grajewska i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami.  Zobacz więcej

18. 08. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów Gimnazjum nr 4 im. M. Koszewskiego odbędzie się w czwartek 1 września 2016 r., o godz. 8.00 w hali sportowej, a dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Koszewskiego o godz. 10.00, także w hali sportowej.
Świetlica szkolna będzie otwarta od 1 września w godz. 7.00 - 16.00.

18. 08. 2016
Rajd Kolarski PTTK do Turwi
10 września 2016 roku (w sobotę) odbędzie się XXXIX Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Regulamin rajdu

A R C H I W U M

2015/2016    2014/2015    2013/2014    2012/2013    2011/2012    2010/2011    2009/2010

e-mail